Ceren Özdemir Anısına Binlerce Kişi Yürüdü

Ordu’da cani bir şekilde katledilen Ceren Özdemir’in cinayet günü yürüdüğü yol binlerce kişi tarafından yüründü. Yürüyüşün sonunda Ceren Özdemir’in öldürüldüğü yere çiçekler bırakan kalabalık basın mensuplarına açıklama yaparak dağıldı.

Ceren Özdemir geçtiğimiz Salı günü akşam saatlerinde bale kursundan çıkmış ve yaklaşık 3 kilometre mesafedeki evine yürüyerek gelmişti. Eve vardığında kapıyı çalan Ceren Özdemir o esnada cezaevinden firar ettiği belirlenen Özgür Arduç tarafından kalbinden bıçaklanarak kanlar içinde yerde kalmıştı. Ambulansla kısa sürede hastaneye ulaştırılsa da doktorların müdahalesinin yeterli olmadığı cinayet ölümle sonuçlanmıştı.

Bugün akşam saatlerinde toplanan kalabalık Ceren Özdemir’in anısına o gün genç kızın yürüdüğü yolu baştan sonra kadar hep birlikte kat etti. Ceren Özdemir’in acılı ailesine ulaşan kalabalık evin önünü çiçeklerle donattı. Bugün ayrıca Ceren Özdemir’in doğum günü olması münasebetiyle de ayrı bir öneme sahip olduğu için böyle bir etkinlik düzenleyen kalabalık, yapılan yürüyüş sonunda ise bir basın açıklaması yapıldı. Yürüyüş esnasında kalabalığın ellerinde Ceren Özdemir’in fotoğraflarına yer verilen dövizler taşındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER