Ceren Özdemir Hakkında Çirkin Yorumlarda Bulunanlara Yönelik Soruşturma Başlatıldı!

Ordu’da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir, bir anda tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

Ceren Özdemir Hakkında Çirkin Yorumlarda Bulunanlara Yönelik Soruşturma Başlatıldı!

Özellikle de henüz çok yaşında olması nedeniyle başta sevdikleri olmak üzere tüm Türkiye’yi üzen üniversite öğrencisi Ceren, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetmişti. Balerinlik de yapan genç kız, sosyal medyanın gündemi olurken hakkında birçok yorum yapıldı. Onun için üzülenler olduğu gibi “öldürüldüğünü hak ettiğini” ifade eden çirkin yorumlar da yapıldı. İşte o yorum sahiplerine de hukuki işlem başlatılmış oldu. Detaylar haberimizde.

Henüz 20 yaşında, hayatının baharında bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir... Ceren’i katleden suçlu, onu öldürdüğü günün 3 gün öncesinde  hapishaneye dönmeyerek firari olmuş ve hakkında arama çıkartılmıştı. Onu 4 kilometre boyunca takip ettiğini ve çantasını alamadığı için bıçakladığını söyleyen katili, kan dondurucu başka ifadelerde de bulunmuştu.

İlk ifadelerine göre çantayı alamadığı için heyecanlandığını ve bu yüzden bıçakladığını söyleyen katil Özgür Arduç, suçunu tüm çıplaklığıyla itiraf etmişti. Ceren’i daha önce tanımadığını da aktaran katil, cezaevinden izinli olarak çıkmış ancak bir daha dönmemiş. Firari olarak hayatına devam ettiği sürede ise alışveriş merkezlerinin kıyafetlerinin alarmlarını sökerek kendine giysi edinmiş. Yiyecek ihtiyacını ise marketlerden çalarak elde etmiş. Ancak Ceren’i ilk gördüğünde onu takibine almış ve çantasını alabilmek için tam 4 kilometre boyunca takip etmiş. Sonrasında ise yanına yaklaşıp çantasını almak istemiş. Bu sırada Ceren’in direnmesi üzerine panikleyerek onu bıçakladığını söyleyen katil, Ordu’nun Altınordu ilçesinde cinayet aletiyle yakalanmıştı.

Bu olaylardan sonra sosyla medyada #artıkyeter hashtagli binlerce gönderi ve tweet atıldı. İnsanlar kadın cinayetlerinin arttığından bahsederken firari katillere de dikkat çekti. Son yaşanan olaylardan sonra hapishanelerden firar ederek insan öldüren katil sayısında artış gerçekleşmişti. İşte bu durum insanların dikkatini çekmiş olmalı ki bu durum hakkında da birçok yorum yapıldı. Ancak yorumlardan bazıları adeta mide bulandırıcıydı. Özellikle de Ceren hakkında yapılan yorumlardan bazıları, katili haklı bulur nitelikteydi. İşte bu nedenle Kabadüz ilçesinde bir suçlu göz altına alındı. İfadesi alındıktan sonra ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aynı nedenle bir kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Hastaneden Açıklama Geldi!

Yaşasaydı 6 Aralık’ta 21 yaşına basmış olacak olan Ceren Özdemir, Ordu Üniversitesi öğrencisiydi. Akşam okul çıkışı evine giden genç kız, katili tarafından bıçaklandı. Olayı fark eden kardeşi, ablasının geç kalması üzerine aşağıya indiğinde Ceren’i yatar halde buldu ve derhal 112’ye haber verdi. Hastaneye kaldırılan genç kız, bıçağın kalbine isabet etmesi sonucu kurtarılamadı. Hastane yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre bıçak, talihsiz kızın kalbini ikiye bölmüş. Bu durum nedeniyle vücuda giden ana damarı da kesen bıçak, kızın hızla kan kaybetmesine neden olmuş. İlk müdahaleyi yapan doktora göre aynı zamanda bıçak, karaciğere de isabet etmiş. Olay yerinde zaten çok fazla kan kaybettiğini söyleyerek hastaneye geldiğinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirten doktor, Ceren’in ailesine başsağlığı diledi. Olaydan hemen sonra hastaneye gelen yakınları ise hastane önünde sinir krizi gerçirdi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Açıklama Yaptı

Yaşanan gelişmeler üzerine açıklamalarda bulunan Ordu Üniversitesi Rektörü Akdoğan, Ceren’in ailesine başsağlığı diledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan rektör, tıp fakültesi dekan yardımıcısını arayarak müdahelelerin acil olarak yapılması yönünde talimat verdiğini ve tüm doktorların da anında intikal ettiğini belirtti.

Ceren’in katili, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve 20 yıl hapis cezasıyla mahkum edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER