Ceren’in Katili Yüksek Güvenlikli Cezaevinde Kendini Öldürmeye Kalktı

Geçen hafta Ordu’da Ceren Özdemir isimli genç bir üniversite öğrencisinin canice katledilmesi üzerine tüm Türkiye yasa boğulmuş ve günlerce protestolar sürmüştü. Ceren Özdemir’i katlettikten sonra inşaatta sabahlayan ve ertesi gün vatandaşın dikkati sayesinde yakalanan Özgür Arduç isimli caninin kendini öldürmeye kalktığı açıklandı.

Ceren’in Katili Yüksek Güvenlikli Cezaevinde Kendini Öldürmeye Kalktı

Vatandaşın linç girişiminden polis sayesinde kurtulmasına rağmen merkeze götürülürken aracın içinde polislere saldırarak 2 kişiyi de yaralayan Özgür Arduç’un mahkemede yaşadıklarını soğukkanlılıkla anlatması da caniliğinin boyutlarını açıkça göstermişti. Bugün ise Van Yüksek Güvenlikli Cezaevinden gelen haber aslında kimseyi şaşırtmadı.

Gelen bilgilere göre Özgür Arduç cezaevindeyken tuvalete gitmek amacıyla hücresinden ayrıldı. Orada bir fayansı kıran ve sivri kısmıyla bileklerini kesen Özgür Arduç görevlilerin müdahalesiyle engellendi. Ardından hastaneye kontrol amaçlı gönderilen zanlı doktor muayenesinden sonra yeniden cezaevine geri getirildi.

Doktorlar tarafından yapılan açıklamada Özgür Arduç’un sağlığında bir problem olmadığı söylendi. İntihar girişimiyle psikolojisinin ne kadar bozuk olduğu ortaya açıkça çıkan katil zanlısının güvenlik önlemlerinin artırılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER