CHP Sinan Aygün Hakkında Disiplin Soruşturması Başlattı

Cumhuriyet Halk Partisinin eski milletvekili Sinan Aygün’ün Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında ortaya attığı rüşvet iddialarından sonra CHP Genel Merkezi Sinan Aygün hakkında disiplin soruşturması başlattı. Kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna çıkacak olan Sinan Aygün’ün kısa zamanda CHP üyeliğinden çıkarılması bekleniyor.

CHP Sinan Aygün Hakkında Disiplin Soruşturması Başlattı

Konuyla ilgili açıklamayı kamuoyuna CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener yaptı. Güvener Sinan Aygün’ün inşaat sektöründe faaliyet gösterdiğini ve kendi inşaatlarıyla ilgili verilen mahkeme kararlarını dinlemeyerek hem Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna, hem de CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğluna karşı nahoş kelimeler sarf ettiğini belirtti. CHP’nin etik kurallarına aykırı bir davranışta bulunduğunu ve partiden kesin ihraç talebiyle disiplin soruşturması açılmasına karar verildiğini söyleyen Güvener Sinan Aygün’ün yazılı savunmasına başvurulduktan sonra sürecin mevzuat çerçevesinde ilerleyeceğini açıkladı.

Sinan Aygün Ne Yapmıştı ?

İnşaat işleriyle uğraşan eski CHP milletvekili Sinan Aygün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP’li 8 belediye meclis üyesinin kendisinden 25 milyon liralık bir rüşvet talep ettiğini beyan etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu. Mansur Yavaş ve ekibi bu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER