Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İngiltere açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ve İngiltere arasında devam eden ekonomik görüşmelere devam edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İngiltere açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile İngiltere arasında devam eden ekonomik görüşmelerin devam ettiğini ve İngiltere'nin AB'den çıkması halinde ticari olarak kayıp yaşamamak için heyetler arasında görüşmelere devam edildiğini açıkladı. İngiltere'de AB sürecinin kısa zamanda karar verilecek olması ve İngiltere ile ekonomik ilişkilerde düşüş olmasını istemediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyetler arasında görüşmeler kapsamında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik adımlar atıldığını ifade etti.

Trump'ın kararlılığı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den ABD askerlerinin çekilmesi süreci hakkında kararlı olduğunu ve Suriye'den çekilecek ABD askerlerinin Münbiç saldırısından dolayı geri çekilme sürecinde sorun olacağını düşünmediklerini açıkladı. Trump ile telefon görüşmesinde Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin görüşüldüğünü açıklayan Erdoğan, PYD'ye verilen silahları ise ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmediğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER