Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kürt düşmanlığı yoktur!

Amerikan Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye yönelik çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Türkiye Cumhuriyeti devletinin Kürt düşmanlığı yoktur!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik olarak açıklamaları sonrasında Twitter'dan açıklama yaptı. Altun, Türkiye'nin Kürtlerle problemi olmadığını ve Türklerin Kürtlerle değil, PKK terör örgütü ve onun çatısı altında olanlarla problemi olduğunu açıkladı. 

Altun: "Bizim için esas olan ulusal güvenliğimizdir. Terörle mücadelemizi belirleyen esas unsur da budur. Terörizmin kaynağı ister ideolojik, ister dini isterse etnik olsun bizim için farketmez. Terör terördür ve kaynağında kurutulmalıdır. Türkiye Suriye’de tam da bunu yapmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti Kürtlerin düşmanı değil, hamisidir. Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu yoktur. Bizim meselemiz PKK terör örgütüyle ve onun Suriye’deki uzantılarıyladır. PYD ve YPG bir terör örgütüdür. Türkiye terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir." dedi. 

Trump: 'Kürtlere yönelik olarak saldırı olursa Türkiye ekonomisini mahvederiz' dedi. Trump'ın bu açıklaması Türk ve ABD basınında gündem maddesi olurken Washington yönetiminden açıklamalar hakkında bilgi verilmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER