Dışişleri Bakanlığı: Saldırıyı kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı, ABD ile Türkiye arasındaki ortak ilişkinin korunacağını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı: Saldırıyı kınıyoruz
banner818

Dışişleri Bakanlığı Münbiç saldırısının kınandığını ve Türkiye'nin bu saldırıları kınadığını açıkladı. ABD ile Türk askeri arasındaki devriyelerin patlamadan dolayı etkilenmediği, devriyelere devam edildiğini açıklayan Dışişleri Bakanlığı, yol haritasının ise saldırıdan hasar görmediğini ve planların beklendiği üzere üzerinde çalışıldığını açıkladı. ABD askerlerinin öldüğü ve yaralıların olduğu saldırı IŞİD tarafından üstlenildi ve IŞİD saldırıların kendileri tarafından yapıldığını kabul etti.

Dışişleri Bakanlığı kınadı!

"Münbiç şehir merkezinde bugün (16 Ocak) vuku bulan bombalı saldırıda ABD askeri personeli ve sivil can kaybı meydana geldiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

Münbiçin terör örgütlerinden temizlenmesi ve bu bölgede istikrar ve güvenliğin sağlanması amacıyla ABD ile onayladığımız Münbiç Yol Haritasının tüm unsurlarıyla uygulanması yönündeki irademizi tekrar vurguluyoruz. Türkiye, Münbiç Yol Haritasının uygulanma sürecinin en kısa sürede tamamlanması amacıyla ABD ile müştereken yürüttüğü faaliyetleri kararlılıkla sürdürecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER