Ekrem İmamoğlu ne dedi? Erdoğan ile görüşmesinde neler konuştular?

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

Ekrem İmamoğlu ne dedi? Erdoğan ile görüşmesinde neler konuştular?

31 Mart 2019'da yerel seçimlerde İstanbul'u yönetmeye talip olan Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün randevulu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Saray'da özel görüştü. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede, Erdoğan ile İmamoğlu, İstanbul'un sorunlarını ve bunlara karşı neler yapılabilecek olduğunu konuşurken, İstanbul'un dikey yapılaşma sorununun her iki tarafın mevcut problemi olduğu ve bu sorun üzerinde çalışmalar yapılması gerektiği konusunda fikir birliğine vardıklarını açıkladı. İmamoğlu, Erdoğan'dan kendisine Cumhurbaşkanı kimliği ile oy vermesini istediğini ve Erdoğan'ın bu isteğine karı ''gülümseyerek'' yanıt verdiğini açıkladı.

Erdoğan açıklama yapmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise basına kapalı görüşmeden sonra basın sözcülerine açıklama yapmadı. 

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Göreve ilk başladığı yıllarda sadece hizmeti değil, vatandaş ile iletişim kurma noktasında, ilgi, alaka noktasındaki başarı ve becerilerinden bahsettiler. Ben de teyit ettim. O dönemde İstanbul’da yaşadım. O dönemin şahidiyim. Siyasi farklılıklar, görüş ayrılıkları olabilir, iyi diyaloglar mutlaka iz bırakır. Ben de görev yaptığım dönemde herkesle aynı mesafede ve insanları eşit kabul ederek hizmet üretmeyi felsefe edindiğimi dile getirdim. Bu bence çok önemli bir anektod” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER