Emre Belözoğlu'ndan 2 Milyon TL!

Futbolda FETÖ soruşturmasıyla ilgili savcılığa ifade veren ‘Mert’ isimli gizli tanık, Emre Belözoğlu’nun 17-25 Aralık sonrası Bank Asya’ya 2 Milyon TL yatırdığını iddia etti.

Emre Belözoğlu'ndan 2 Milyon TL!

Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışında emin adımlarla ilerleyen Medipol Başakşehir'in tecrübeli kaptanı Emre Belözoğlu, hakkında yürütülen FETÖ soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.

Geçtiğimiz haftalarda Futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya savcılığın gönderdiği yazı damga vurmuştu. Yazıda; Hakan Ünsal, Ertuğrul Sağlam, Arda Turan, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz gibi futbolcuların isimleri sıralanarak bu kişiler hakkında FETÖ suçlamasından takipsizlik verildiği, ancak bir isim hakkında soruşturmanın yürütüldüğü ifade edilmişti. O isim futbolcu Emre Belözoğlu'ydu.

"PARÇA PARÇA 2 MİLYON"

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre; Emre Belözoğlu ile ilgili ifade veren bir gizli tanık, ünlü futbolcunun Bank Asya'ya örgüt elebaşının talimatı ardından parça parça 2 milyon lira yatırdığını ileri dürdü. Gizli tanık Mert, ifadesinde Belözoğlu'nun 2 Milyon TL'yi elden başka bir isme verdiğini, bu bilgiyi 2017 yılında tutuklanan Ahmet Musab K. isimli örgüt üyesinden duyduğunu savcılıkla paylaştı.

TEK SEFERDE YATIRILMAMIŞ

Ahmet Musab K.'nin örgüt içerisinde önemli bir isim olduğunu söyleyen gizli tanık Mert, 17 -25 Aralık'tan sonra Bank Asya'ya yatırılan yüksek miktardaki paraların tek seferde yatırılmadığına dikkat çekti.

EV ÖĞRENCİLERİ ÜZERİNDEN YATIRILIYORDU

Mert ifadesinde şunları söyledi: "Azami olarak 100 bin TL'yi geçmeyecek şekilde parçalar halinde para yatırılıyordu. Hatta ev öğrencilerinin üzerinden yatırıldığını biliyorum. 2 Milyon TL'nin de bu şekilde parçalanarak yatırıldığını düşünüyorum."

İDDİA ARAŞTIRILIYOR

Savcılık Emre Belözoğlu'nun iddia edilen 2 milyon lirayı o dönem başka isimler üzerinden Bank Asya'ya yatırıp yatırmadığını araştırıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hadi LAN
Hadi LAN - 5 ay Önce

Bi bok olmaz onun reisi var onlar hanca garibanlari atarlar hapise ama sonunda Allah in yaninda kul hakkini nasil verecekler isterlerse

yılmaz
yılmaz - 5 ay Önce

Türkiyede fetöcü olmayanmı var helede trabzonun yüzde doksanı fetöcü emre'de aslen trabzoblu zayen

SIRADAKİ HABER