En Fazla Aboneye Sahip 10 YouTube Kanalı Açıklandı!

Bir yılın daha sonuna yaklaşırken pek çok internet ağı yıllık listelerini aboneleri ile paylaşarak etkileşimlerini arttırmaya başladı. Dünyanın en büyük dijital video servisi YouTube da bu konuda geri kalmadı.

En Fazla Aboneye Sahip 10 YouTube Kanalı Açıklandı!

Dünyanın pek çok farklı yerinde yüksek abonelere sahip YouTube kanalları mevcut ancak platform bu konuda eşitlikçi davranmak adına bu kanalları öne çıkarmak adına ekstra bir gayret göstermiyor. Fakat kimi dijital ajanslar herkesin merak ettiği bu soruyu belli zaman aralıkları ile araştırmaya girişiyorlar. İşte YouTube platformunda en fazla aboneye sahip 10 YouTube kanalı…

  • 10. Zee Music Company

Hindistan kökenli bir müzik firması olan Zee Music Company, Zee Entertainment Enterprises Limited şirketinin alt markası olarak karşımıza çıkıyor.

2014 yılından beridir YouTube’da olan Zee Music Company, elinde bulunan geniş müzik arşivini tüm dünyaya yaymak için uğraşıyor. Hız kesmeden büyümeye devam eden kanal şu anda 46 milyon aboneye sahip.

  • 9. Justin Bieber

‘I Don’t Care’, ‘Baby’ ve ‘Sorry’ gibi meşhur parçaları ile hatırladığımız 25 yaşındaki meşhur Amerikalı pop müzik sanatçısı Justin Bieber listeyi dokuzuncu sıradan yakalıyor.

YouTube kanalında çoğunlukla canlı müzik performansları, resmi video klipleri ve röportajlar paylaşan Bieber, 47 milyon aboneye hitap ediyor.

  • 8. Dude Perfect

2009’dan günümüze kadar yüzlerce video ile sevenleri karşısına çıkan Dude Perfect, beş yakın arkadaştan oluşuyor. Komedi türünde hazırladıkları videolar ile ilgi çekici içerikler yaratmayı başaran ekip aynı zamanda videolarına spor alanından da ögeler katarak gençlerin oldukça dikkatini çekmeyi başarıyor.

Bowling, beysbol, basketbol, futbol, bilardo gibi birçok spor dalında etkileyici videolar yaratan Dude Perfect 47 milyon abone tarafından seyrediliyor.

  • 7. WWE

World Wrestling Entertainment (WWE) olarak daha önce Smackdown ve RAW isimleri ile ülkemiz televizyonlarında da haftalık formatlarda gösterime girmiş olan Amerikan güreşi programı şu anda varlığına YouTube’da devam ediyor.

Yine haftalık bölümler halinde yayın hayatını sürdürmekte olan WWE, ayrıca abonelerine özel gösterimler, kamera arkası videoları, röportajlar ve canlı izleme seçenekleri gibi pek çok fırsat sunuyor. WWE 51 milyon aboneye düzenli formatlarda hizmet ediyor.

  • 6. Canal KondZilla

KondZilla takma adıyla karşımıza çıkan Brezilyalı sanatçı Konrad Cunha Dantas, ünlü bir video klip yapımcısı, yönetmeni ve yazarı olarak dikkat çekiyor.

2012’den beridir elindeki müzik videolarını kanalında paylaşan ünlü sanatçı 53 milyon abone kazanmış durumda.

  • 5. SET India

24 saat ilgi çekici yayınlar gerçekleştiren Hindistan kanalı Sony Entertainment Television (SET) India, 2005’ten günümüze kadar herhangi bir aksatma olmadan YouTube yayınlarına devam ediyor. Ayrıca bu konuda SET India, YouTube’da en uzun süredir içerik yaratan kanalların başında geliyor.

İçinde dünyaca ünlü sanatçıların müzik yayınları, kahkahalardan yerlere düşeceğiniz komedi programları ve pek çok türün başarıyla işlendiği diziler yer alan SET India, 60 milyon abone tarafından izleniyor.

  • 4. 5 Minute Crafts

Dilimize ‘Beş Dakikada El Sanatları’ şeklinde çevrilebilecek olan 5 Minute Crafts, takipçilerinin ufkunu genişletecek birçok farklı konuda enteresan videolar hazırlıyor.

Hayatı daha pratik hale getirecek tüyolar ve el sanatları üzerine öğretici içeriklerden oluşan bu kanalın 62 milyon abonesi var.

  • 3. Cocomelon - Nursery Rhymes

Yaratılan 3 boyutlu animasyon videoları sayesinde çocuklar için eğlenceli ve öğretici bir kanal olarak dikkatleri üzerine çeken Cocomelon, her ay milyonlarca takipçi kazanarak yoluna başarı ile devam ediyor.

ABCkidTV olarak da bilinen Cocomelon kanalı 2006’dan bu yana ebeveynlerin teşekkürlerini topluyor ve 66 milyon abone tarafından takip ediliyor.

  • 2. PewDiePie

YouTube platformuna korku oyunu videoları ile birlikte giren PewDiePie, büyük bir hayran kitlesine sahip olduğu kadar çok fazla eleştirilen bir isim olarak öne çıkıyor. İçeriklerinin kötü, ahlaksız ve küfür dolu olduğu konusunda çok sayıda eleştiri alan PewDiePie, yıllardır YouTube’un en tartışmalı kanallarından bir tanesi.

Felix Arvid Ulf Kjellberg isimli İsveçli komedyen tarafından oluşturulan içerikler 2010 yılından beridir popülerliğini katlayarak günümüze kadar ulaştı. Yaptığı çılgınca formatlar ve uçuk kaçık enerjisi ile Kjellberg, yalnızca YouTube’da diğer sosyal medya platformlarında da ilgi çekici içerikler üretiyor.

Geçtiğimiz aylarda bir mobil oyun ile sevenlerinin karşısına çıkan sürpriz dolu kanal PewDiePie şu anda 102 milyon aboneye hitap ediyor. Ayrıca PewDiePie, YouTube’da 100 milyon barajını aşmış ikinci kanal olarak karşımıza çıkıyor.

  • 1. TSeries

100 milyon barajını aşan ilk kanal olarak YouTube’un en popüler ismi T-Series, aslında Hindistan’da çeşitli işler yürütmekte olan bir müzik şirketidir.

1980’li yıllarda aktif olarak müzik yayıncılığına başlayan T-Series şirketi, YouTube’un daha ilk yıllarında bir kanal açarak iletişim ağını genişletmeye karar vermiş ve şu anda platformun en büyük kitleye sahip kanalı durumuna yükselmiştir.

Çoğunlukla Bollywood film müzikleri ile ilgili paylaşımlar yapan YouTube kanalı T-Series 118 milyon aboneye sahip durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER