Erdoğan: Başkan Donald Trump ile hemen görüşebilirim

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her an Amerikan Başkanı Donald Trump ile görüşebilecek olduğunu açıkladı.

Erdoğan: Başkan Donald Trump ile hemen görüşebilirim

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan Başkanı Donald Trump ile her an görüşebilecek olduklarını ve yapacak oldukları görüşmenin konusunun farklı konu başlıkları olabilecek olduğunu açıkladı. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bolton’un muhatabı İbrahim Kalın’dır. Biz eğer gerekli görürsek böyle bir talebe evet diyebilirdik. İbrahim Kalın ve daha sonra Genelkurmay Başkanımız görüşmeleri yaptı. Bizim de yoğun mesaimiz var. Böyle bir şeye şu anda gerek yok. Trump'a terör örgütü ile yürüttükleri ortaklıktan duyduğumuz memnuniyetsizliği açık bir dille ifade ettim. Harekat için hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Çok yakında Suriye topraklarındaki terör örgütlerini etkisiz hale getirmek için harekete geçeceğiz. Bu müdahalemize engel olmaya çalışan başka teröristler de olursa elbette onların da hakkından gelmek boynumuzun borcudur.” dedi.

80 TL fatura bedeli ödenecek

Yoksul vatandaşlar için her ay enerji faturası bedeli sosyal yardımı olarak 80 TL ödeme yapılacağını ve 2.5 milyon düzenli sosyal yardım alan vatandaşın bu yardımdan yararlanabilecek olduğunu açıkladı. Vatandaşların bu yardımdan hangi tarihten itibaren yararlanabilecek oldukları hakkında ise açıklama yapmayan Erdoğan, vatandaşların enerji faturası bedellerinin devlet tarafından karşılanması konusunda yaptığı açıklamadan sonra yoksul 2.5 milyon vatandaş 80 TL elektrik faturası yardımı ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER