Erdoğan ile Putin'den ortak açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, ortak basın toplantısında konuştu.

Erdoğan ile Putin'den ortak açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da ortak düzenlenen basın toplantısında açıklama yaptılar. Heyetler ve iki lider tarafından görüşmelerin sona ermesi ile birlikte ortak basın açıklaması başladı. Erdoğan, Putin ile yapılan görüşmeden olumlu sonuçlar aldıklarını açıkladı ve Suriye konusunda önemli görüşme olduğunu açıkladı. Putin ise Erdoğan ile yapılan görüşmede birçok farklı konu üzerinde durduklarını ve Suriye konulu görüşmelerde mutabık kaldıkları konuların olduğunu açıkladı.

Putin: Suriye'de yeni gelişmeler var

Avrupa'da 5 ülke tarafından BM'ye yazılan mektubun kendilerini şaşırtan bir mektup olduğunu açıklayan Putin, kendilerinin bu konuyu yakından takip ettiklerini açıkladı. İki lider, Suriye'de garantör ülkelerin olduğunu ve bu ülkeler ile çalışmalara devam etmek konusunda çaba harcayacaklarını teyit ederken, Putin, ABD'nin Suriye'den çıkma kararının gerçekleşmesini beklediklerini ve ABD'nin Suriye'de yasadışı olarak varlık gösterdiğini açıkladı. Erdoğan, Rusya ile ilişkilerde yeni döneme girdklerini ve bu dönemde Türk-Rus ilişkilerinin daha fazla gelişmesini beklediklerini ve bu konuda iki lider olarak her zaman daha fazla çaba göstermeye gayret edeceklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 23:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER