Esenyurt’ta Kavgayı Ayıran Bekçilere Saldırdılar

İstanbul’un Esenyurt ilçesi bu akşam çok ilginç olaylar silsilesine şahit oldu. Bölgede önce iki grup arasında silahlı bir çatışma çıktı. İki grubun birbirine zarar vermemesi için bölgeye görevli bekçiler yetişti. Olaya müdahale etmek isteyen bekçiler bir anda kavga eden gruplar tarafından saldırıya uğradı.

Esenyurt’ta Kavgayı Ayıran Bekçilere Saldırdılar

Akşam 20.30 sıralarında çıkan olayda bekçileri darp etmek isteyen saldırganlar polisle karşılaşınca istediklerini yapamadılar. Karşılıklı olarak kavga eden 2 gruptan toplam 4 kişi yaralandı. Kavga edenlerden birisinin silahına sarılarak doldur boşalt yapması ise tansiyonu oldukça yükseltti. Olay yerindeki polis ekipleri olası bir yaralanma riskini ortadan kaldırmak için silahını doldur boşalt yapan kişiyi bacağından vurdu ve etkisiz hale getirdi.

Olay yerindeki gerginliğin sona ermesiyle birlikte bölgede olaya müdahale eden polis ekipleri kavga eden şahısları gözaltına alarak merkeze götürdü. Bacağından vurulan şahıs ise tedavisi için polis nezaretinde hastaneye götürüldü.

2 grubun birbiriyle neden kavgaya tutuştuğu henüz bilinmiyor. Polisin sorgusundan sonra mahkeme huzuruna çıkacak olan şahıslar hakkında hakim önümüzdeki günlerde karar verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER