Fahrettin Altun: Suriye'de toprak bütünlüğü esas önceliktir

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Putin ile Erdoğan arasında yapılacak görüşme öncesi açıklama yaptı.

Fahrettin Altun: Suriye'de toprak bütünlüğü esas önceliktir

Erdoğan ile Putin, bugün Moskova'da ortak olarak görüşme düzenledi. Ortak basın toplantısında konuşan iki liderde Suriye'de yaşananların son dönemde ABD ordusunun çıkma kararı ile hız kazandığını ve terör örgütlerine müsade edilmeyerek, Suriye halkının ülkelerinde özgürce yaşamaları için terörden arındırılması konusunda çaba harcamaya devam edeceklerini açıkladı. Putin cephesinden yapılan açıklamada, Rusya'nın ABD ordusunun Suriye'den çıkmasını olumlu olarak değerlendirdikleri ve Suriye'de yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek, Türkiye ile çalıştıklarını açıklaması sonrası Erdoğan, Rusya ile Suriye konulu ilişki ve konuların derinlik kazandığını ve çabaların olumlu olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Türkiye'nin Suriye konulu görüşmelerde ülkenin toprak bütünlüğünün esas olduğunu, Türkiye'nin Suriye'nin topraklarında gözü olmadığını ve Suriye konulu görüşmelerde esas önceliğin toprak bütünlüğünden yana olduğunu açıkladı.

Suriye'nin toprak bütünlüğünü hesaba katarak hareket ettiklerini ve bu konunun Moskova ve Ankara arasında görüşmelerin çok önemli konuları arasında ilk sıralarda olduğu tekrar Fahrettin Altun tarafından tekrar edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER