Faizsiz Konut Nasıl Alınır?

Faizsiz Konut Nasıl Alınır?

Konut sahibi olmak herkesin hayali olsa da konut için gereken finansman desteğinin bulunması noktasında sıkıntı yaşanması normaldir. Çünkü, ülkemizdeki konut fiyatları oldukça yüksektir. Bu bağlamda, konut sahibi olmak isteyenlerin önündeki en iyi alternatif; konut kredisi almak olarak bilinmektedir. Kamu veya özel fark etmeksizin tüm bankaların konut kredisi verdiğinden bahsetmek gerekir. Her ne kadar 2019 Ağustos ayıyla beraber birçok kamu bankasının konut kredilerindeki faiz oranını yüzde birin altına düşürmesi söz konusu olsa da birçok kişi faizli konut kredisi almaya sıcak bakmamaktadır. Bunun nedenleri arasında faize dair İslam'ın bakış açısı ve insanların faiz yüzünden çok fazla ücret ödemekten duyduğu çekince bulunmaktadır. İşte bu noktada, herkesin aklında faizsiz konut nasıl alınır sorusu bulunmaktadır.

Faizsiz Konut Alma Yöntemleri

Faizsiz konut alma gibi bir hedefi olanların faizsiz konut kredisi veren birkaç bankanın sunmuş olduğu konut kredisinden faydalanması tavsiye edilmektedir. Bu bankalar arasında mevduat bankaları, kalkınma ve yatırım bankaları yer almaktadır. Ziraat Katılım, Vakıfbank Katılım, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans Katılım Bankası gibi bankaların faizsiz olarak konut kredisi vermesi söz konusu olmaktadır. İsteyenler bu bankalardan konut kredisi alarak faizsiz konut alma hayallerini gerçekleştirmiş olabilirler.

Faizsiz konut nasıl alınır diye düşünenlere Birevim başta olmak üzere Eminevim ve benzeri organizasyonlardan bahsetmeliyiz. Bu organizasyonlar sayesinde kişinin faiz, vade ve herhangi bir fark ödemeden ev sahibi olması mümkündür. Birevim; kişilerin Türkiye'nin her yerinden beğendikleri gayrimenkullere faizsiz olarak sahip olmasını mümkün kılan bir sistemdir. Dar, orta veya yüksek gelirli olmasından bağımsız şekilde herkesin kendi bütçesine en uygun olan tasarruf sistemine dahil olması mümkündür. Buna ek olarak, kişilerin taksitlerini kendileri belirlemesi söz konusudur. Ayrıca, peşinat vermeden ev sahibi olmak mümkündür. Birevim'de 20 kişilikten başlayarak 480 kişiliğe kadar tasarruf programlarına dahil olmak söz konusudur. Birevim'de ev sahibi olmak isteyenlerin borcu diğer yöntemlere katılan kişilerin aksine çok daha erken bitmektedir. Sonuç olarak, faizsiz konut alma gibi bir hayaliniz varsa şansınızı Birevim tarzı organizasyonlarda denemelisiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER