FETÖ’nün Avrupa’dan Sorumlu İmamlarına Operasyon

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminden beri süregelen FETÖ Operasyonlarına bugün bir yenisi daha eklendi. Dışişleri Bakanlığı’nda çalışan ve Avrupa ile ilişkiler üzerine görev yapan kişlerin de içinde yer aldığı 29 şahıs için gözaltı kararı verildi.

FETÖ’nün Avrupa’dan Sorumlu İmamlarına Operasyon

Dışişleri bünyesinde çalışırken bir yandan da örgütün Avrupa yapılanmasıyla ilgili gizli gizli faaliyetler icra eden bu kişiler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 4 ay süren titiz çalışmasıyla tespit edildi. Öncelikle şu anda hala Dışişleri Bakanlığında görevine devam eden bir ismin Bylock üyeliği tespit edildi. Daha sonra bu kişiyle yazışmaları tespit edilen diğer kişiler de çıkarıldı ve Dışişleri Bakanlığı ile koordineli bir şekilde isim tespiti yapıldı.

Bylock grubu içindeki yazışmalarda yurt dışında yaşayan ve örgütün Avrupa sorumlusu olduğu düşünülen bir kişinin daha bulunduğu anlaşıldı. Başsavcılığın verdiği gözaltı kararıyla birlikte bu sabah başlayan operasyonda 29 kişiden 10’u gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahısların bazılarının geçmiş dönemde Avrupa’nın önemli şehirlerindeki büyükelçiliklerde görevler yaptığı ve bazılarının hala çok önemli pozisyonlarda çalıştığı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER