Fındıkta tarihi rekor! Fındık fiyatları oraları görecek

Son günlerde artan fındık fiyatları birçok iddiayı da beraberinde getirdi. Fındık otoritelerine göre stokta hala fındık var ve fındık fiyatları tarihin en yüksek seviyelerini görecek.

Fındıkta tarihi rekor! Fındık fiyatları oraları görecek

 Satış sezonu sona ermeden 19 lira seviyelerine dayanan fındık; üreticiyi ve toptancıyı memnun etti. Piyasaya çok fazla fındık servis edilmesine rağmen fiyatların hala artışta olduğunu belirten fındık otoriteleri, fındık fiyatlarının tarihi bir rekor kıracağı konusunda hemfikir.
 

     Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun'da fındık alım fiyatlarının 20 liranın üzerine rahatlıkla çıkabileceği belirtildi. Üreticinin ve toptancının elinde hala fındık olduğu, mart ayına kadar pazara sunulan fındığın kontrol edildiği takdirde 24-25 lira seviyelerine çıkarak tarihi bir rekoru da beraberinde getireceği kaydedildi.
 

     Öte yandan; Türkiye'nin fındık üretimindeki rakiplerinin rekolte azlığı yaşamasından dolayı bu ülkelerdeki firmaların Karadeniz fındığına hücum ettikleri bu durumun da fındık fiyatlarının düzenli olarak artıracağı öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER