Gazeteci Ömer Karakaş Kimdir?

Ömer Karakaş'ın hayatı ve biyografisi hakkında merak edilen bilgiler

GÜNDEM 30.06.2021, 08:00
Gazeteci Ömer Karakaş Kimdir?

30 Ağustos 1982 yılında İstanbul Sarıyer İstinye'de dünya'ya gelmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır. İlkokulu Beşiktaş Gayrettepe'de Hüseyin Aycibin ilkokulunda, Ortaokulu Esenler Neyyir Turhan'da liseyi de Şehremini lisesinde okumuştur. Askerliğini Kosova Barış Gücü birliğinde Mehmetçik Fm'de tamamlamıştır.

 Ömer Karakaş 2002 yılında basın mensubu olarak Meltem Tv'de göreve başlamıştır ve akabinde Karadeniz Tv, Halk Tv, Kanal B, Mesaj Tv, Tek Rumeli Tv ve Şu anda da aktif olarak Çay Tv'de devam etmektedir.

Televizyon dünyasına haber kurgucusu olarak başlayan Ömer Karakaş daha sonra program kurgucusu, grafik tasarım ve kameramanlık görevlerinde ‘de bulunmuştur. Şu anda da aktif olarak program yapımcısı olarak'ta görevine devam etmektedir.

Yapmış olduğu Rumeli’den Karadeniz’e Programı ile birçok başarılı programlara da imza atmıştır. İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Muharrem Usta ve İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'un efsane oyuncularından Ali Kemal Denizci, Şehit Eren Bülbül, Merhum Adnan Kahveci, Dünya Boks Şampiyonu Selçuk Aydın, Trabzon Emniyet Müdürü Metin Alper, Sanatçılar Ekin Uzunlar, Onay Şahin, Zeynep Başkan, İbrahim Can, Selçuk Balcı, Sait Uçar, Apolas Lermi, Onur Atmaca, Yusuf Cemal Keskin ve Merhum Sanatçımız Erkan Ocaklı, Belediye Başkanları Hasan Tashin Usta, Mehmet Tevfik Göksu, Refik Kurukız, Mümin Nuhoğlu, Rahmi Üstün, Sema Dövücü, Ali Aydın, Hilmi Türkmen, Mustafa Bıyık, Mehmet Murat Çalık, İsmail Erdem ve birçok gezi kültür programına imza atmıştır.

Ömer Karakaş Trabzon camiası tarafından birçok ödüle de layık görülmüştür. İstanbul Üniversitesi Trabzonspor Birliği tarafından düzenlenen 61. Yılın ödüllerinde yılın basın mensubu olarak seçilmiştir, İstanbul'da düzenlenen Trabzon günlerinde de en aktif basın mensubu ödülünü almıştır, Trabzon'da düzenlenen Ebru sanat festivalinde yılın basın mensubu ödülünü almıştır. Ayrıca birçok dalda da ödülleri bulunmaktadır.

Ulusal basında ve yerel basında sayısız özel haberde de imzası bulunuyor. Son zamanlarda da Trabzon ve Trabzonspor ile ilgili yaptığı haberlerle de kendini kanıtlamıştır. Ayrıca Trabzonspor Dergisinde de yazıları bulunmaktadır.

Şu anda da Televizyon programı ve HaberTS İstanbul sorumluluğunu yürütmektedir.

Yorumlar (0)