Guaido'nun gelirleri soruşturulmaya başladı

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı ve ''Geçici Devlet Başkanı'' Juan Guaido'nun Devlet Denetçiliğince gelirleri sorgulanmaya başladı.

Guaido'nun gelirleri soruşturulmaya başladı

Venezuela Devlet Denetçiliğinden yapılan açıklamada Venezuela Ulusal Meclis Başkanı ve ''Geçici Devlet Başkanı'' Juan Guaido'nun uluslararası kurumlar ve kuruluşlardan sebepsiz olarak para aldığı ve bunun ülke yasasına aykırı olduğu açıklandı. Gelirlerin araştırıldığını ve kamu görevinden men cezasının uygulanabileceği açıklanan Venezuela Ulusal Meclis Başkanı ve ''Geçici Devlet Başkanı'' Juan Guaido'dan ise açıklama yapılmadı. Kamu görevinden men edilmesi durumunda ABD'nin olası müdahalesi ile karşı karşıya kalabilecek olan Nicolas Maduro yönetimi Başkan Trump yönetimi tarafından uyarılmış ve ''ABD diplomatları ile Juan Guaido'ya dokunursanız bunun cevabı sert olur!'' yanıtını almıştı.

ABD askeri müdahaleye hazır

ABD'nin askeri müdahaleye hazır olduğunu ve Nicolas Maduro'nun demokratik olmayan gayrimeşru yönetim olduğunu belirten Başkan Trump yönetimi, gerekli olması durumunda askeri müdahale seçeneğini değerlendirecek olduğunu ve seçeneğin masada olduğunu bir süre önce basına açıklamıştı.

Nicolas Maduro, demokratik olmadığı AB ve ABD tarafından belirtilen seçimlerin demokratik olduğunu ve koltuğunu 2025 yılına kadar ''asla'' bırakmayacak olduğunu açıklayarak ülkede tepki yaratmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER