Gürsu Trabzonlular Derneğinde Kongre Hazırlığı

Bursa'nın Gürsu ilçesinde bulunan Gürsu Trabzonlular Derneği kongre hazırlıklarına devam ediyor. Nizam Başkan başkanlığında üç dönemdir sesini bir hayli duyuran dernek birçok önemli etkinliğe de ev sahipliği yaptı.

Gürsu Trabzonlular Derneğinde Kongre Hazırlığı

Mevcut başkan olan Nizam Başkan bu dönemde adaylığını açıklayarak Gürsu'nun önde gelen Trabzonlu iş adamlarını da yönetim listesine alarak yapılacak kongre öncesi herkesi mutlu etti.

Nizam Başkan'ın başkanlığı dönemindeki Gürsu Trabzonlular Derneği Birçok sosyal sorumluluk Projesi, festival ve etkinliklerle adından söz ettirdi.

Nizam Başkan"Dernek olarak Gürsu'da yaşayan yardıma muhtaç birçok vatandaş'a maddi ve gıda desteği yapıldı, Geleceğimizin teminatı Öğretmenlerimizi Öğretmenler gününde unutmayarak derneğimizde ikramlarda bulunarak onları onurlandırmak adına plaketler verdik, Gürsu'da yaşayan Trabzonlu hemşerilerimizin kurumsal işlemlerinde onlara hızlandırma adına yardımcı olduk, Zeytin dalı harekatında şanlı ordumuzun yanında olarak sıfır noktaya gidip onlara hem destek olduk hemde hediyeler verdik, ilçemizde geleneksel hale getirdiğimiz hamsi festivallerini düzenliyoruz, geçtiğimiz yılda Gürsu Ericek yaylasında ilk kadırgamızı yaptık ve bu festivalleri Karadeniz'in son dönemlerde sesi olan Ömer Karakaş tarafından Tek Rumeli Tv tarafından çekilerek ekranlara taşıdık, derneğimizi Bursa Trabzon Dernekleri Federasyonun bünyesine kattık diyerek gelecekte çok daha etkili olacak" şeklinde konuştu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER