Harç Yüzünden Resmen Boşanamadı!

İstanbul Güngören de ikamet eden 43 yaşındaki Hülya Ören geçtiğimiz yıl kendisinden küçük olan 36 yaşındaki Kadir Ören ile hayatını birleştirdi.

Harç Yüzünden Resmen Boşanamadı!

Kendisine cinsel saldırı ve tecavüze yeltendiği için 25 Ağustos tarihinde eşini öldürmüştü. İşte detaylar…

Arkadaşı Tanık Olarak Duruşmada Konuştu

Tutuklama kararı verilerek hakkında 24 yıla kadar hapis cezası istendi.  Bakırköy’ün 20. Ağır Ceza Mahkemesinde düzenlenen duruşmada Ören’in en yakın arkadaşı tanık olarak dinlendi. Tanık Ümmühan Bıyıklı duruşmada şu sözleri ifade etti;

‘’ Evlendikten yaklaşık üç gün kadar sonra Hülya beni telefonla aradı. Sürekli eşi tarafından şiddet gördüğünü ve eşinin sinirlenip televizyonu bile kırdığını söyledi. Bunun üzerine kalkıp evine gittim ve her yerde cam kırıkları olduğunu gördüm. Ardından Ramazan ayının ilk günü beni tekrardan aradı.  Yeniden kendisiyle dışarıda buluştuk ve 250 TL karşılığında boşanma davası açtık. Ardından da Adliye’ye müracaat ettiğimi zaman bizden 400 TL istendi. Üzerimizde paramız olmadığı için ne yazık ki boşanma davasını açamadık. Ardından Hülya’nın eşi kendisini ikna etti ve oda evine döndü. Eşinde alkol problemi de vardı.  İçkisini ise tamamen evde yapıyordu ve bıkana kadar sürekli içiyordu. Her zaman sarhoştu, Hülya’yı sürekli dövüyor ve cinsel anlamda da saldırıyordu. Çok boşanmak ve kurtulmak istedi ancak olmadı. Eşinin ailesi tarafından da sürekli bir psikolojik baskıya maruz bırakılıyordu. Hülya yeni evli bir kadın olduğu halde bunların hiç birini hak etmeyecek kadar iyi bir insandır. Onu yıllardır tanırım ve en yakın arkadaşımdır.’’ dedi.

Avukatı Tahliye Edilmesini Talep Etti

Hülya Ören’in Avukatı Oya Meriç Eyüpoğlu ise tüm kapılar her zaman kilitli olduğu için müvekkilinin evden kaçarak canını kurtaramadığını ifade etti.  Bu eylemin de meşru müdafaa sınırları içerisinde kaldığının altını çizerek müvekkilinin tahliye edilmesini talep etti. Avukatı aynı zamanda Hülya Ören’e şiddete maruz kalan bir kadın olarak harç ödeme gerekliliğinin olmadığını kimsenin söylemediğini de ifade ederek savunmasını yaptı. Nitekim Hülya Ören hakkında tutuklama kararının devamının otopsi sonuçlarına kadar sürdürülmesine karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER