Hint Okyanusundaki Türk Gemisinde Kaptanın Boğazı Kesildi

Hint Okyanusunda Endonezya’dan yük alarak yola çıkan İnce Karadeniz isimli bir yük gemisinde kaptanla daha önceden husumeti olan bir mürettebat Bora Ekşi isimli kaptanın boğazını keserek öldürdü.

Hint Okyanusundaki Türk Gemisinde Kaptanın Boğazı Kesildi

Kaptanın kamarasına çıkan ve tartışan Ergin A. isimli saldırgan şahıs cebinden bıçağı çıkararak kaptanı odasının önünde öldürdü. Onu durdurmak isteyen diğer 2 mürettebatı da yaralayan saldırgan etkisiz hale getirildi. Elleri ve bacakları bağlanarak bir palet üzerine yerleştirilen saldırgan şahıs kanlar içindeki elbiseleriyle sabit tutuluyor.

Geminin rotası ise yaralı mürettebata müdahale ve saldırgana adli işlemlerin yapılması amacıyla Hint Okyanusunda bulunan ada ülkesi Sri Lanka’ya çevrildi. Buradaki adli makamlara teslim edilecek olan şahsın cezai işlemleriyle ilgili Türkiye ile Sri Lanka arasında prosedürler gerçekleştirilecek.

Evli ve 1 Çocuk Babasıydı

Öldürülen gemi kaptanı Bora Ekşi’nin seyir esnasında daha önce makine yağcısı olarak görev yapan saldırgan Ergin A. ile tartıştığı öğrenildi. Hayatını kaybeden Bora Ekşi’nin evli ve bir erkek çocuğunun olduğu da öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER