Hulusi Akar Tank Palet Fabrikası Meselesine Açıklık Getirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli olarak tank palet fabrikasıyla ilgili iddialar ortaya atması üzerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Anadolu Ajansı muhabirlerine önemli açıklamalar yaptı.

Hulusi Akar Tank Palet Fabrikası Meselesine Açıklık Getirdi

İddia edilenin aksine bu fabrikada tank üretimi yapılmadığını ifade eden Hulusi Akar, CHP Başkanı’nın peşkeş iddialarını yalanlayarak ortada gizli saklı birşey de olmadığını, fabrikada ise yalnızca tanklar için paletler üretildiğini söyledi. İstenildiği taktirde kamuoyuna ya da CHP Genel Başkanına gerekli bilgi ve belgeler de sunabileceklerini ifade eden Hulusi Akar fabrikayı belirli süreyle işletecek olan kurumların bu fabrikanın ihtiyacı olan son modern teknik ekipmanları da sağlayacağını söyledi.

Devletin bu yükün altına girmesi yerine özel sektörün imkanlarından faydalanarak bazı ihtiyaçların giderilmesinin daha makul olduğunu değerlendirdiklerini ifade eden Bakan Akar, konu ile ilgili gündemde sürekli sıcak tutulan bazı iddiaların gerçeği yansıtmadığını hatırlattı. Özellikle bu fabrikada sanki tank üretiliyormuşcasına bir yaygara koparanlara da seslenen Hulusi Akar, tank üretiminin tamamen bambaşka bir iş olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER