İnstagram da takipçi arttırmanın yolları

İnstagram da takipçi arttırmanın yolları

İnstagram hesabı sosyal hayatı etkileyen en önemli platform haline geldi. Buradaki varlığınız gerçek hayatınızı doğrudan etkileyebiliyor. İnstagram da takipçi arttırmanın yolları için trendol blog yazılarını takip edebilirsiniz. Sosyal medyanın gerçek hayatımızı nasıl etkilediğine bir örnek verelim.

Sosyal medya da yükselmek ve takipçinizi arttırmak istiyorsanız öncelikle hesabı açmadan önce çalışma yapmaya başlamalısınız. İnstagram platformunda bana ne kadar ihtiyaç var? İnsanlar paylaşımlarımı merak eder mi? Hedef kitle bu platformda var mı? Vs… gibi soruların cevaplarını verebilmelisiniz. Yani işe analiz yaparak başlamalıyız. Mesela instagram da #tost etiketi ile yapılan paylaşımlara baktığımızda 150 – 200 bin bandında paylaşım yapılmış. Tost etiketiyle başlıca gönderilerde yapılan paylaşımlar 100 bin ve üstü izlenme almıştır. Bu sektörde fark yaratan videolar ürettiğinizde etkileşimleriniz hızlıca artacaktır. Bu şekilde Youtube’a geçiş yaparak para kazanabileceğiniz videolar üretebilirsiniz.

Başka bir örnek verelim. Parfüm kelimesinde 1 milyondan fazla paylaşım yapılmıştır. Başlıca gönderilere baktığımızda birkaç hesabın paylaşımları yoğunlukla üst taraflarda yerini almıştır. İnstagram algoritması kaliteli yorum alan beğeni alan alakalı paylaşımları üst taraflarda gösteriyor. Siz de kullandığınız etiketlerde daha fazla başlıca gönderilerde yer alabilirseniz profil ziyaretleriniz ve etkileşimleriniz artacaktır. Bu şekilde satış başarınız yükselecektir. Fotoğraf kalitesi düşük özgün olmayan paylaşımların etiketlerde yukarıda olması çok zordur.

 

Takipçi arttırmanın yolları

  1. Kullanıcı adında, başlıkta veya açıklamada anahtar kelime kullanmak: Diyet alanında hizmet verecekseniz “diyetistanbul” gibi kullanıcı adı seçilebilir. İsim aramalarında üst sıralarda olacaktır.

  1. Etiket analizi: En önemli noktalardan bir tanesi hash tag(etiket) analizidir. Kendi sektörünüzde etiketleri belirlemek için paylaşım öncesi çalışmalar yapılmalıdır. Bir etiket sayfasına girdiğimizde benzer etiketler sayfa başında belirtiliyor.

  1. Öncelikle takipçi ve beğeni satın almak: Rakip firmaların takipçi ve beğeniler incelenir ve uygun sayıda satın alınma yapılabilir. Bu noktada https://trendol.net gerçek takipçi satışı yapıyor.

  1. HD kalitede arka planı birbirleriyle uyumlu paylaşımlar yapmak: Sadece ürün odaklı paylaşımlar değil arka plan uyumuna da özen göstermelisiniz.

  1. Takibe takip ile hedef kitleye yönelik çalışmalar yapmak: Sektörünüzde başarılı hesapların takipçileri sizlerin de hedef kitlesi olacaktır.

  1. Aynı sektördeki hesaplardan yorum almak: Başlıca gönderilere çıkmak için püf noktalardan biridir. Karşılıklı olarak aynı sektördeki sayfalara yorum yapabilirsiniz.

  1. Diğer hesaplardan hikaye ve post reklamı almak: Sayfa etkileşimlerini arttırmak için ücretli reklam alınabilir. Ücretsiz olarak başka sayfalar ile karşılıklı uygun reklamlar yapılabilir.

  1. Çekiliş yapmak: Kullanıcılar ile etkileşimi arttırmak için herhangi bir ödül karşılığında arkadaşlarını etiketlemesini ve sizin belirlediğiniz bir hesabı takip etmesini söyleyebilirsiniz. Daha sonra gelen yorumların içinden canlı yayında çekiliş yaparak ödül verilecek kullanıcıyı belirleyebilirsiniz.

  1. Yeniliklere ve trendlere açık olun. Kendinizi tekrarlayan paylaşımlar yerine trend paylaşımlar yaparak daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

  1. Diğer platformlardan destek almalısınız. Google, Youtube, Facebook, Spotify vs diğer platformlardan da düzenli olarak ziyaretçi almalısınız. Özellikle Google dan sürekli ziyaretçi alan bir bloğunuz varsa instagram hesabına düzenli bir ziyaretçi akışı olacaktır.

ÖZETLE doğru alanda ilerliyorsanız kaliteli paylaşımlarınız instagram ziyaretçilerinin ilgisini çekecektir. Neden takipçilerim artmıyor diye soruyorsanız genel hatlarıyla yukarıdaki 9 maddeyi uygulamanız gerekir. Eğer bahsettiğimiz her şeyi uyguladınız yine olmuyorsa o zaman sektörünüze olan ilgi azdır. Başka projeler ile ilgilenmenizi tavsiye ederiz

Takipçi satın al kelimesinin tam anlamı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Kutay
Faruk Kutay - 1 yıl Önce

İnstagram sayfam için bu yöntemleri deneyeceğim

SIRADAKİ HABER