İşkence edilen papağandan kötü haber geldi!

Murat Özdemir'in işkence ettiği, sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi tespit edilen ve dün ameliyata alınan papağandan haber geldi.

İşkence edilen papağandan kötü haber geldi!

Murat Özdemir'in işkence ettiği papağan öldü!

Katıldığı televizyon programındaki yemek yarışmasıyla tanınan Murat Özdemir'in sosyal medya hesabında evindeki papağana yaptığı kötü muamelenin görüntüleri infial yarattı.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1'inci Bölge Müdürlüğü görevlileri, harekete geçti.

Papağan, Doğa Koruma ve Milli Parklar 1'inci Bölge Müdürlüğü görevlileri tarafından teslim alındı. Kanat ve ayağında kırıklar bulunduğu belirlenen papağan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'ne götürüldü. Sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi tespit edilen aynı zamanda aşırı stres altında olduğu belirlenen papağan dün ameliyat edildi.

BAŞI VE GÖZLERİNİN ÜZERİNDE MORLUKLAR VARDI

Ameliyatı yapan Yabani Hayvan Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy, şiddet gören papağının baş ve gözlerinin üzerinde darbeye bağlı kızarıklık ve morluklar bulunduğunu bunların devam ettiğini söyledi.

KURTARILAMADI

Ameliyatın ardından gözlem altında tutulan papağan yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER