İstanbul'a ne zaman kar yağacak, İstanbul kar uyarısı ve İstanbul hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbullu vatandaşların hava durumuna kar yağışı dolayısı ile dikkat etmesi uyarısında bulundu.

İstanbul'a ne zaman kar yağacak, İstanbul kar uyarısı ve İstanbul hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada yarın sabah saatlerinde İstanbul'a kar beklendiği ve yağışlar dolayısı ile İstanbullunun dikkatli olması uyarısı yaptı. Sabah saatlerinden itibaren İstanbul hava durumunda sıcaklıkların düşecek olduğu, kar yağışı ile birlikte zeminlerin kayganlaşacak olduğu ve sürücülerin dikkatli olması uyarısı yapıldı. MGM, bu hafta Cuma gününe kadar belirli bir aralıkta İstanbullu vatandaşın kar ile karşılaşacak olduğunu açıklamış ve kar yağışı beklendiğini açıklamıştı.

MGM uyarı yayınladı

MGM: "İstanbul'da Pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların, Salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm., kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER