Karaca Güvencesiyle; Paslanmaz Boru ve Profil

Karaca Güvencesiyle; Paslanmaz Boru ve Profil

04 Aralık 2017 Pazartesi 18:40
Karaca Güvencesiyle; Paslanmaz Boru ve Profil

Paslanamaz boru hakkında

Paslanmaz çelik içerisindeki krom sayesinde paslanmamaktadır. Paslanmaz çeliklerdeki krom oranının en az %10 olması gerekmektedir. Bu oran daha da yüksek olabilmektedir. Fakat daha aşağılara düşmesi paslanmaz özelliğinin zayıflaması anlamına gelmektedir. Paslanmaz çeliklerdeki paslanmazlık durumu, ürünün içerisinde bulunan krom ile doğrudan ilgilidir. Krom, ürünlerin yüzeylerinde gözle görülemeyecek kadar ince bir tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Böylelikle oksijen çeliğe temas etmemektedir. Oksijen temas etmeyen çeliğin paslanması imkânsız hale gelmektedir. Paslanmaz çeliğin paslanmama nedeni en basit şekilde böyle açıklanmaktadır. Paslanmayan ürünlerin ömürleri daha uzun olmaktadır. Paslanmaz çelikle üretilen ürünler bu yüzden daha fazla tercih edilmektedir. Paslanmaz tel, paslanmaz sac ve paslanmaz boru gibi ürünlerde bu özellikler bulunmaktadır.

Paslanmaz Boru ile İlgili Genel Bilgiler

Paslanmaz boru, üretim şekline göre sınıflara ayrılmaktadır. Dikişli diye tabir edilen kaynak kullanılarak üretilen borular ve kaynak kullanmadan üretilen borular olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadır. Dikişsiz olarak üretilen borular tek parça halinde üretilmektedir. Öncelikle deliksiz şekilde üretilen boruya daha sonra delik açılmaktadır. Böylece tek parça halinde üretim gerçekleşmiş olmaktadır. Bu tür borulara çekme boru da denilmektedir. Bu borularda kaynak olmadığından çok daha yüksek basınçlara dayanabilmektedir. Dikişli olarak üretilen borular ise öncelikle boru şeklinden ziyade düz bir şekilde üretilmektedir. Daha sonra yapılan işlemlerle boru şeklini almaktadır. Birleşim yerlerine ise kaynak uygulanmaktadır. Uygulanan kaynaktan dolayı dikişli boru adını almaktadır.

Firmamız Tarafından Üretilen Paslanmaz Boru ve Diğer Ürünler

Paslanmaz boru üretimini yıllardır büyük bir özenle gerçekleştiren firmamız bu alandaki yenilikleri yakından takip etmekte ve yeni gelişen teknolojileri en kısa süre içerisinde kullanmaya başlamaktadır. Paslanmaz boru üretiminde uygulanan tekniklerle sektördeki en kaliteli ürünlerden bir tanesi üretilmektedir. Paslanmaz borunun dışında da farklı ürünlerin üretimleri ve satışları firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu ürünlerden bazıları paslanmaz köşebent, paslanmaz fittings, paslanmaz sac ve paslanmaz rulodur. Bu ürünlerin üretimleri de son teknoloji ürünü aletlerle yapılmaktadır. Bundan dolayı son derece kaliteli bir yapıya sahiptirler. Firmamız yılların vermiş olduğu deneyimle, müşteri memnuniyeti odaklı hizmetine yıllardır devam etmekte ve ürünlerin tamamının uluslararası kalite standartlarına uygun olmasına özen göstermektedir. Bundan dolayı yıllardan beri en fazla tercih edilen firmalar arasında kendisine yer bulmaktadır.

PASLANMAZ PROFİL

Paslanmaz çelik demir ve karbon alaşımından oluşmaktadır. İçerisinde en az %10,5 krom bulunmaktadır. Karbonun oranı ise %1,2 kadardır. Paslanmaz çelikler için en önemli nokta içerisindeki kromdur. Paslanmaz ismini almasını krom sağlamaktadır. Krom oksitlenmeyi önleyen bir tabakanın oluşmasını sağlamaktadır. Böylece bu ürün paslanmamaktadır. Alaşımda bulunan krom oranı ürünler paslanmazlık derecesini göstermektedir. Ürünlerimizdeki krom oranı uluslararası kalite standartlarına uygun seviyede bulunmaktadır. Bu sayede ürünlerimizin paslanması gibi bir durum asla söz konusu olmamaktadır. Paslanmaz çelikler içerisindeki maddelerin oranlarına göre farklı alanlarda kullanmaktadır. Farklı türdeki paslanmaz çelikler ile paslanmaz profil, paslanmaz sac, paslanmaz rulo gibi ürünler üretilmektedir. Bu ürünler ise farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelikleri dört ana sınıftan oluşmaktadır. Bu ürünler ve ürünlerle ilgili kısa bilgiler şu şekildedir:

  • Ferritik paslanmaz çelikler; bu tip paslanmaz çeliklerdeki karbon oranı düşük seviyededir. Krom oranı ise %12 ile %30 arasındadır. Bu tipteki paslanmaz çeliklerin şekil alması diğer türlere göre biraz daha zordur. Manyetik özellik göstermelerine rağmen ısıl işlemle dayanıklılıkları artırılmamaktadır. Otomobil şaseleri, mutfak gereçleri, dekoratif uygulamalar ve sıcak su tankları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
  • Martenzitik paslanmaz çelikler; bu tip paslanmaz çelikler yapısında %12 ile %15 arası krom bulundurmaktadır. Sert ve kırılgan yapıları vardır. Bundan dolayı imalat sırasında tavlama yapılarak kırılganlıkları azaltılmaktadır. Ameliyat malzemeleri ve bıçaklar gibi ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.
  • Östentitik paslanmaz çelikler; yapısında %16 krom bulundurmaktadır. Dünyadaki paslanmaz çeliklerin yaklaşık %60 bu tip paslanmaz çeliklerden oluşmaktadır. Gıda işleme sanayinde, makine ve imalat sanayi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.
  • Dubleks paslanmaz çelikler; östentik ve martenzitik ürünlerin yapısına sahiptir. Yapısında %19 ile %28 arasında krom bulundurmaktadır. Çok yüksek sıcaklıklarda ve çok düşük sıcaklıklarda kırılganlık özelliği artmaktadır. Deniz suyu ortamında kullanılmaktadır.

Paslanmaz Profil Özellikleri

Yukarıda genel özellikleri verilen paslanmaz çelikler kullanılarak birçok ürün üretilmektedir. Paslanmaz profil de bu ürünler arasında yer almaktadır. Paslanmaz profiller genellikle dikişli yapıda üretilmektedir. Fakat özel talep olması durumunda HF kaynak kullanılarak da üretimi yapılabilmektedir. Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen bu ürünlerin içerisinde uluslararası kalite standartları tarafından belirlenen oranda krom bulunmaktadır. Yapısındaki krom paslanmaya karşı bu ürünleri korumaktadır. Krom, bu ürünlerde gözle görünmeyen bir tabaka oluşmasını sağlamaktadır. Bu tabaka sayesinde ürünler korozyona uğramamaktadır. Paslanmayan profiller çok daha uzun ömürlü olmaktadır.

Paslanmaz profil farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bulundurduğu özellikler sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Yapısı kaynak yapılmasına uygundur.
  • Parlak görüntüsü sayesinde görünen yüzeylerde de kullanılmaktadır.
  • Korozyona yani paslanmaya karşı dayanıklıdır.
  • Uzun süreli kullanılabilmektedir.
  • Parlak görüntüsü sayesinde dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır.

Paslanmaz Profil Kullanım Alanları

Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen paslanmaz çelik profil, kalite standartlarının üzerinde bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Yıllardır hizmet veren firmamız, ürünlerinin kalitesi ile her zaman parmakla gösterilmeyi başaran bir firma olmayı başarmıştır. Firmamız tarafından üretilen bu profiller, farklı ölçü ve farklı şekillerde bulunabilmektedir. Paslanmaz ürünlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Bunun temelde iki sebebi bulunmaktadır. Profil yapısı gereği çok sağlam bir üründür. Bundan dolayı inşaat alanları ile sanayi sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca parlak yapısı sayesinde ise dekoratif amaçlı ve görünen yüzeylerde kullanılmaktadır. Firmamız, kullanılacak alana göre uygun olan profiller hakkında müşterilerimizle bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Ayrıca firmamız paslanmaz rulo, paslanmaz köşebent, paslanmaz tel, paslanmaz fittings ve paslanmaz sac gibi birçok ürünün de satışını yapmaktadır. Güncel paslanmaz fiyat listesini için; adresinden görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner575