Kredi Kartı Ve Kredi Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor! Yasal Süre Değişti!

Bankalara olan kredi kartı ve kredi borcunuzu ödemediğiniz durumda 90 iş gününün sonunda yasal süreçler başlıyor...

Kredi Kartı Ve Kredi Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor! Yasal Süre Değişti!

Bankalara olan kredi kartı ve kredi borcunuzu ödemediğiniz durumda 90 iş gününün sonunda yasal süreçler başlıyor...

Covid-19 salgınının ülkemiz üzerindeki olumsuz etkileri sebebiyle birçok vatandaş nakit olarak sıkıntılar yaşarken, aynı zamanda işsiz kalan, işyerini kapatmak zorunda kalan birçok kişi bulunmaktadır. Bu süreçte hem kredi borcu hem de kredi kartı borcunu ödeyemeyen yüz binlerce vatandaş bulunuyor. Bankalar tarafından borcunu ödemeyen kişilere yasal süreçler başlatılıyor. Kişiler  kredi yada kredi kartlarını 2 ay ödemedikleri durumda bankalar kişilerle hem yazılı hem de sözlü iletişime geçiyor. Bunun sonrasında borcunu ödememeye devam eden kişi için 90 günün sonunda dosyası avukata düşüyor. Bu süreçte kişilere yapılandırma şansı veriliyor. Eğer bu süreçte de borcunu ödemezse kişi hakkında icra takibi başlıyor. Kişi bankaların kara listesine ekleniyor ve sonrasını kredi notu ve kredi sicili bozuluyor.

İş Bankası ve kredi erteleme fırsatları; covid-19 salgınının olumsuz etkilerine karşı azda olsa müşterilerini korumayı ayakta tutmayı amaçlayan İş Bankası ekonomiye destek paketi adında bir kampanya başlattı. Bu kampanyada açık ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve kredi kartı borçları gibi bankaya olan borçlarınızı 3 aya kadar erteleye biliyorsunuz. Borcunuza 3 ay boyunca faiz işlemesi gerçekleşmiyor. 3 ayın bitiminde borcu ödemediğiniz durumda faiz işlemeleri gerçekleşmeye başlıyor.

Akbank kredi erteleme kampanyası; Akbank'ta bu süreçte müşterilerini yalnız bırakmamak ve destek olmak için hem ticari hem de bireysel kredi erteleme kampanyası başlatmıştır. 31.06.2021 tarihine kadar olan ödemelerinizi, Temmuz 2021 ekstresi ne kadar öteleme fırsatı sunmuştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER