Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? 3 Bin PMYO Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Lise mezunu adayların heyecan içerisinde beklediği PMYO alımları için geri sayım devam ediyor. Mart ayının başında bulunduğumuz günlerde PMYO ile ilgili bir takım detaylar ön plana çıkmaya başladı. PMYO Alımı İçin Tarih Belli Oldu Mu? PMYO İlanı Ne Zaman Yayınlanacak? İşte, cevaplar…

Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? 3 Bin PMYO Alımı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

PMYO Başvuruları ne zaman? Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Mart ayında bulunduğumuz bugünlerde en çok merak edilen konular arasında PMYO başvuruları yer aldı. PMYO ile polis olma hayalini kuran binlerce genç başvuruların hangi tarihte başlayacağını araştırmaya başlamıştır. PMYO İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

PMYO İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Koronavirüsle mücadele kapsamında 27. Dönem POMEM alımlarının mülakatları başladı. POMEM Ön sağlık mülakatı, fiziki mülakat ve sözlü mülakat tamamlandıktan sonra PMYO Başvurularının başlaması bekleniyor. Konuyla alakalı yeni açıklama geldiğinde haberts.com üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

PMYO Taban Puanları

2020 ve 2021 yılının PMYO taban puanları şuanda belli olmadı. PMYO Taban puanları 2015 yılında 270, 2016 yılında 270, 2017 yılında 260, 2018 yılında 260 ve 2019 yılında 250 puandı.

PMYO Başvuru Şartları Nelerdir?

2021 yılı PMYO Alımı başvuru şartları henüz belli olmasa da bir önceki alımlara göre şartların aşağıdaki gibi olmasını düşünüyoruz. İşte, PMYO Başvuru Şartları:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Lise ve dengi okul mezunu olmak.
 • 2020 Yılı İçin henüz taban puan belli değil bu puan 2019 yılına aittir. ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan Üniversite Giriş Sınavında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak. (2019 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında TYT puan türünden 250,000 (iki yüz elli) ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak.)
 • 2020 Yılı İçin henüz taban puan belli değil bu puan 2019 yılına aittir. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocukları için, ÖSYM Başkanlığı tarafından o yıl içinde yapılan üniversiteye giriş sınavlarında; belirlenen puan türünden ya da türlerinden yüksekokullara girmek için yeterli asgari ham taban puanı almış olmak. (2019 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında TYT puan türünden yüksekokullara girmek için yeterli asgari 150,00 (yüz elli) ham taban puan almış olmak.)
 • 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,
 • Boy ölçüsü, beden kitle indeksi ile sağlık yönünden Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak.
 • (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.) (Polis Okullarına alınacak erkek ve bayan öğrencilerin 18.00-27.00 aralığında Beden Kitle İndeksi olacaktır.)
 • Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.
 • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisinin ve evli ise eşinin;
 • Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,
 • Affa uğramış veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak.
 • Eğitim-öğretim yılının başlangıç tarihi itibarıyla bir siyasî partiye veya siyasî parti kollarına üye bulunmamak.
 • Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.
 • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
 • Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak.
 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
 • Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 2 ay Önce

Mezun olup 18 yaşımı doldurmamissam giremezmiyim

Abdurrahman SÖNMEZ
Abdurrahman SÖNMEZ @Ebru - 1 ay Önce

Üzülerek söylüyorum ki malesef

Rümeysa sönmez
Rümeysa sönmez - 2 hafta Önce

Ben lise mezunuyum ve şartların hepsinede uyum sağlıyorum basuvuru nasıl yapabilirim

Uğur Güvener
Uğur Güvener - 2 hafta Önce

Lise mezunuyum fakat puanım yeterli olmuyor olamazmıyım

Uğur ayaz
Uğur ayaz - 2 hafta Önce

Lise mezunuyum ve puanım yeterli değil diğer herşey tamam uygun nasıl yapabilirim

Merve
Merve - 5 saat Önce

Ben bu sene tyt sinavina girecem ama kasimda tam 18 yasimda oluyorum polislik icin sorunmu

SIRADAKİ HABER