Marmara’da Poyraz Gemileri Esir Aldı!

Dün geceden şimdiye kadar devam eden kuvvetli poyraz nedeniyle pek çok gemi Tekirdağ kıyısında esir kaldı. Marmara'da Poyraz Gemileri Esir Aldı.

Marmara’da Poyraz Gemileri Esir Aldı!

Dün akşamdan şimdiye kadar devam eden etkili poyraz nedeniyle pek çok gemi Tekirdağ kıyısında esir kaldı. Marmara'da bir kaç gündür devam eden Poyraz Gemileri Esir Aldı.

Marmara Bölgesinde dün akşamdan bu ana kadar devam eden kuvvetli poyraz deniz ulaşımında aksamalara sebebiyet verdi. Marmara Denizi üzerinde hızı bazen 50 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle gemiler, Tekirdağ kıyısına demir attı. Kuvvetli poyraz, balıkçılık sektöründe çalışan kişileri de olumsuz etkiledi. Bu nedenle pek çok balıkçı bugün balık teknesi ile denize açılamadı.

Marmara'da Poyraz Ne Zaman Azalacak?

Hemen her yıl Marmara Denizinin karşılaştığı sorunlardan biri olan poyraz, bu yıl da etkisini gösterdi. Kuvvetli poyraz nedeniyle denizde mahkum kalan gemiler en son çareyi Tekirdağ'a demir atmakla buldu. Yerli-yabancı pek çok gemi, poyraz nedeniyle hareket edemedi. Marmara Bölgesinde Poyrazın ne zaman azalacağını merak eden gemiciler ve balıkçılar için şuan meteorolojiden herhangi bir açıklama gelmese de verilen meteorolojik değerlere dikkat edildiğinde 06.12.2019(Cuma) tarihinde rüzgarın esme hızının biraz azalacağını görüyoruz. 

Sabah saatlerinde etkisini daha da gösteren poyraz azaldıktan sonra gemilerin hareket edeceği düşünülmektedir. Hava koşullarının iyileşmesiyle, Marmara Bölgesinde balıkçılık yapan kişilerin de işinin gelişeceği tahmin edilmektedir. 

Marmara'da Poyraz Hangi Yöne Esiyor?

Pek çok kişi tarafından rüzgar türleri bilinse de rüzgarın esiş yönü bilinmemektedir. Her bölgede farklılık gösteren rüzgarın esiş yönü Marmara Bölgesinde rüzgarın esiş yönü de saat saat farklılık göstermektedir. Marmara'da Kuzeyden gelen poyrazlar, genellikle Güney ve Güneybatı yönüne doğru esmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Deniz ulaşımına poyraz engeli

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER