MEME KÜÇÜLTME NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

GÜNDEM 27.04.2022, 12:20
MEME KÜÇÜLTME NEDEN TERCİH EDİLİYOR?

Estetik ameliyatların geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Kendini daha iyi daha güzel hissetmenin yaratılıştan geldiğini söylenebilir. Kadınlar, erkeklere göre daha çok tercih ettiği için de estetik kadınlarla daha ilişkilendirilmektedir.

Estetik operasyonlar, bazen sağlık sorunları bazen de görünümü iyileştirmek için tercih ediliyor. Yıllar içinde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri de meme küçültmedir. Meme küçültme ameliyatının bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri ise ameliyat sonrası memnuniyet oranının çok yüksek olmasıdır.

Meme boyutundan ve ağırlığından memnun olmayan kişilerin tercih ettiği estetik operasyona meme küçültme estetiği denir. Bu ameliyat ile memelerin büyüklüğü ve ağırlığı azaltılır ve vücut ile uyumlu estetik açıdan iyi görünen bir meme elde edilir. Sırt ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkların aynı sıra pek çok avantajı ile meme küçültme estetiği sıklıkla tercih ediliyor. İstanbul Altunizade’de bulunan Vanity Estetik’te başarılı sonuçlar elde edilen meme küçültme estetiğinin tercih edilmesinin diğer nedenleri:

Sırt ağrılarından kurtulmak mümkün!

Meme boyutunun büyük olması sırt, boyun ve omuz bölgesinden kronik ağrıların yaşanmasına neden olabilir. Meme küçültme ameliyatına karar veren kişilerin ameliyata karar vermelerinde en büyük etken bu kronik ağrılar. Meme küçültme ameliyatı ile kronik ağrılara çözüm bulunabilir. Ayrıca bu ameliyat sayesinde beldeki ağırlık azaltılır ve fiziksel aktivitelerde kolaylık sağlanır.

Meme ağırlığı sebebi ile sütyen omuzlarda baskı oluşturur. Omuz sinirlerinin üzerindeki baskı ile elde, parmaklarda uyuşmalar yaşanabilir.  Bu ameliyat sayesinden bu şikayete de etkili bir çözüm sağlanır.

Nefes almayı ve duruşu iyileştirir!

Meme boyutunun büyük ve ağır olması duruş bozukluğuna neden olur.  Meme boyutunun küçültülmesi ile daha iyi bir duruşa sahip olunabilir. Ayrıca, memenin büyüklüğü sebebiyle bazı kişiler, nefes almakta güçlük çekebilirler. Bu duruma akciğer hacmini azalttığı için kötü duruş da ayrıca katkıda bulunur. Meme küçültme ameliyatı ile oluşan bu kötü duruş düzeltilir ve bu sayede nefes sorunu çözülür.

Kıyafet seçiminde sınırları ortadan kaldırır!

Büyük meme sahip kişiler giysi seçimi konusunda zorluklar yaşadıklarından şikayet edebilirler. Meme küçültme estetiği ile kıyafet seçimden kadınların özgürleşmesini sağlar. Bu ameliyatı tercih eden kişiler bu özgürlük sayesinden çok mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Aktif bir yaşam sürmeyi imkan sunar!

Meme boyutunun büyük olması egzersiz esnasında rahatsızlık verir ve hareket kabiliyetini kısıtlar. Bu nedenle meme boyutu büyük olan kadınlar fiziksel aktivitelere katılmaya pek sıcak bakmayabilirler. Meme küçültme estetiği ile, kadınlar yaşadıkları ağrı, hareket kısıtlaması, nefes darlığı gibi şikayetlerden rahatlıkla kurtulabilirler. Meme küçültme ameliyatının sağladığı en önemli faydalardan biri de budur.

Daha özgüvenli duruş sağlar!

Estetik ameliyatlar sağlıkla ilgili pek çok soruna çözüm bulurken; aynı zamanda da görünümü de iyileştirirler. Meme boyutu büyük olan kadınlar, bu durumdan rahatsız duyabilir ve görünümlerini iyileştirmek isteyebilirler. Bu sayede hem ağırlıktan kurtulmuş olur hem de görünümlerine olan güvenleri artabilir.

Vanity Estetik’te olarak uluslararası sertifikalı alanında deneyimli doktorlar ve uzman ekibiyle İstanbul Altunizade’de hizmet veriyor. Vanity Estetik’e @vanityestetik sosyal medya hesaplarından, vanityestetik.com’dan ve 7/24 0 850 441 54 44’ten ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)