Meteoroloji'den İstanbul'a Sarı Kodlu Yağış Uyarısı

İstanbul'da günlerdir beklenen kar yağışı ile ilgili Meteoroloji'den son dakika açıklaması geldi...

Meteoroloji'den İstanbul'a Sarı Kodlu Yağış Uyarısı

İstanbul, yılın ilk karını perşembe günü alacak. AKOM ve Meteoroloji'den gelen bilgilere göre, Sibirya üzerinden gelecek soğuk hava dalgası, kenti beyaza boyayacak. Haberin detayları...

İstanbul'a bu hafta içinde şiddetli yağmurlar geliyor. Vatandaşlar, "sarı kod" ile uyarıldı. Olası bir sele karşı tedbir alınmalı. Şiddetli yağışla birlikte ulaşımda aksamalar ve su baskınları meydana gelebilir.

İstanbul'a Ne Zaman Kar Gelecek?

AKOM'a göre, bu hafta ortasında İstanbul'da sağanak yağmur geçişleri olacak. Perşembe günü nihayet beklenen kar geliyor... İstanbul ve yurdun batı bölgelerinden taşınan ılık ve nemli hava nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu da bol yağış görülmüştü. Kuvvetli yağışlar Silivri, Çatalca ve Arnavutköy ilçelerinde yarın sabah başlıyor. Çarşamba'dan itibaren yağışlar durulacak, bu kez daha soğuk bir hava dalgası kendi saracak. Perşembe gününe dikkat! Karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen açıklamada, özellikle yurdun Trakya bölgesindeki vatandaşlar uyarıldı. Bu akşam saatlerinden itibaren Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne'de başlayacak olan kuvvetli yağış hakkında uyarı geldi. Bu akşam 18.00'den itibaren başlaması beklenen sağanakların 24 saat sürmesi bekleniyor.

Kuvvetli Fırtına Alacak Olan 6 İl

İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Aydın, Muğla ve Manisa illerine sarı kodlu kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Kıyı Ege'deki vatandaşlar çevresel faktörlere karşı şimdiden tedbirli olmalı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER