Midas'a Çok Büyük Bir İlgi Var!

ANKARA'da, 4 kulaklı doğan 'Mavi Rus' cinsi kedi 'Midas' adına açılan hesap, sosyal medyada 75 bin takipçiye ulaştı. 'Midas'ın sosyal medya hesabından elde edilecek gelir, sokak hayvanları için kullanılacak

GÜNDEM 19.11.2021, 19:15 20.11.2021, 14:23
Midas'a Çok  Büyük Bir İlgi Var!

Çankaya ilçesinde Canis Döşemeci, arkadaşının evinin bahçesinde beslediği kedinin dünyaya getirdiği 7 yavrudan 4 kulaklı olanı sahiplendi. Genetik mutasyon sonucu 1 yerine 2 çift kulağı olan ve "Midas" ismi verilen "Kedi" adına Instagram'da açılan hesap, yoğun ilgi gördü. Gövdesinde kalp şekline benzeyen beyaz tüylü bölüm de olan 'Midas', sosyal medyada 75 bin takipçiye ulaştı. Evde 'Suzy' ve 'Zeyno' adlı 2 'Labrador' cinsi köpeğiyle birlikte yaşayan 'Midas'ın sosyal medya hesabından elde edilecek gelir, yine sokak hayvanları için kullanılacak.

Canis Döşemeci, Midas'ı 4 ay önce sahiplendiğini belirterek, "Arkadaşımın bahçesinde baktığı kedilerden birinin yavrusu olarak dünyaya geldi. Sosyal medya hesabından Midasa çok büyük bir ilgi var. Özellikle yurt dışından çok büyük ilgi var. Midas'ın adını ne kadar çok duyurabilirsek satın alma sahiplen' kampanyasına katkısı olabileceğini düşünüyorum. Aslında sokak hayvanları için birçok şey yapıyoruz, mahalleli olarak. Midas, eğer kendisine fon oluşturabilirse kendisi kadar şanslı olmayan sokak hayvanlarına yardım etmek istiyor. Kardeşlerinin hepsi sahiplendirilmedi, birkaç tanesi kaldı. Midas sayesinde kardeşlerinin de ömürlük yuvalarına kavuşabileceğini düşünüyorum. Kedi, köpek sahiplenmek isteyenler sokakta yaşayan hayvanları sahiplenmeli. Dünyalar kadar para verip bir cins almak yerine sokaktan bir kediyi sahiplenmeli, çok özel kediler var sokakta ama farkında değiliz!" dedi.

Yorumlar (0)