Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Terör koridoruna izin vermeyeceğiz!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'de Türkiye sınırında bir terör koridoruna izin vermeyecek olduğu açıklamasında bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Terör koridoruna izin vermeyeceğiz!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin sınırlarında terör örgütlerinin bir sınır koridoru açmasına izin vermeyecek olduklarını ve bunu engellemek için tüm güce sahip oldukları açıklamasında bulunarak Türkiye'nin terör örgütlerine bir müsaade vermesinin asla mümkün olamayacak olduğu açıklamasında bulundu. Askeri fabrikanın satışının haberlerinin doğru olmadığı ve kimsenin işten çıkarılmayacak olduğunu, ileriye yönelik hedefleri gerçekleştirmek için teknolojik hamleler yapacak oldukları açıklamasında bulundu.

Akar'dan son dakika açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "19 Aralık'ta Cumhurbaşkanlığı Kararı çıktı, karar çerçevesinde faaliyetler başladı. Bunun anlamı işletme hakkının devredilmesidir. Burada satmak yok. Fabrikayı sattığımız yok. Personel tasfiyesi, personelin çıkarılması kesinlikle yok. Amacımız fabrikanın verimliliğini artırmak, teknolojik seviyesini yükseltmek, fabrikayı güçlendirmek ve stratejik seviyede ürünleri üretecek hale getirmektir. Ayrıca, diğer bir amacımız yurt içi ve yurt dışında teknolojik potansiyelden azami ve süratle istifade edilmesini sağlamaktır. Fabrika arazisi, arazide bulunan her türlü taşınmaz ile üretim ve bakım onarımda kullanılan her türlü ekipmanın mülkiyeti devlette olacak. Burada yapılan şey işletme hakkının devridir. İşletmeyi devralacak firma bu süreç içinde fabrikanın yeteneklerini korumak mecburiyetindedir. Fabrikanın sahip olduğu yetenekleri koruyacak, ancak bu yetmez, yeni yetenekler de kazandırılacak. Bunların tamamı da Milli Savunma Bakanlığının kontrolünde ilgili firma tarafından yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER