Minik Yüreklerden Duygulandıran Etkinlik

İstanbul Çekmeköy Reşadiye Altan Yazıcı İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri ülkemizin zor günler geçirdiği şu dönemde vatanımızın emin ellerde olduğunu bir kez daha bizlere hatırlattılar.

Minik Yüreklerden Duygulandıran Etkinlik

3/ A sınıfı ‘’ Bir Destandır Mehmedim ‘’ twinning projesine katılarak Barış Pınarı Harekatında görev yapan askerlerimize mektuplar yazarak hal ve hatırlarını sordular. Minik yürekler evlerinde biriktirdikleri para ile asker abilerine çorap, atkı, bere ve çikolatalar alarak mektupları ile birlikte askerlerimize yolladılar.

Minik yürekler daha sonra okullarının bulunduğu köydeki Şehit Er Murat Demir'in ailesini sınıflarına davet ederek Şehidimizin ailesini duygulandırdılar. Ayrıca aileye öğrenciler ikramlar sunarak bizlerde sizlerin evlatlarıyız dercesine yakın ilgi gösterdiler.

3/A sınıfı öğrencileri okullarının bulunduğu bahçeye tüm Şehitlerimiz adına Gül fidanları dikerek bu tür projeleri yaptıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Bu minik yüreklerin değerli öğretmenleri Emine Demir hanıma biz basın mensupları olarak çok teşekkür ederek Vatan'a ve Millet'e böyle hayırlı evlatlar yetiştirdiği için büyük saygı duyuyoruz.

Haber: Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER