Mısır Polisinden Anadolu Ajansı Ofisine Şok Baskın

Anadolu Ajansının Kahire’de bulunan ofisine baskın yapan Mısır polisi 1’i Türk 4 kişiyi gözaltına aldı.

Mısır Polisinden Anadolu Ajansı Ofisine Şok Baskın

Mısır’da dün akşam herkesi şaşkına uğratan bir olay yaşandı. Türkiye adına haber üretimi yapan Anadolu Ajansının Kahire’de bulunan ofisine baskın yapan Mısır polisi 1’i Türk 4 kişiyi gözaltına aldı.

Yaşanan olayın sebebi bilinmezken, gözaltına alınan 4 kişinin de nereye götürüldüğü açıklanmadı. Yaşanan olayla ilgili Dışişleri Bakanlığı tarafından bir kınama mesajı yayınlandı. Yayınlanan mesajda dün geç saatlerde meydana gelen polis baskınının Türk basınına bir darbe olduğu vurgulanırken, Mısır polisi tarafından yapılan bu eylemin kınandığı bildirildi. Basın özgürlüğünün önüne bu tür saldırılarla geçilemeyeceği belirtilirken bir an önce gözaltına alınan Anadolu Ajansı çalışanlarının serbest bırakılması istendi.

Konuyla ilgili şu ana kadar ne Mısır polisinden, ne de merkezi hükümetten bir açıklama yapılmadı. Nereye götürüldüğü bilinmeyen Anadolu Ajansı çalışanlarının şu anda ne durumda olduğu da bilinmiyor. Bu süreci yakından takip eden Dışişleri Bakanlığı bürokratik yollardan Mısırlı yetkililerle konuştuğu ve kısa bir süre içerisinde Ajans çalışanlarını ülkeye getirmeye çalıştıklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER