Modern Görünümlü Dosya Dolabı Alacaklara Öneriler

Hemen hemen gittiğimiz ve uğradığımız her yerde karşımıza çıkan çelik dolapların en sık tercih edilen modellerinden biri olan dosya dolapları

Modern Görünümlü Dosya Dolabı Alacaklara Öneriler

Hemen hemen gittiğimiz ve uğradığımız her yerde karşımıza çıkan çelik dolapların en sık tercih edilen modellerinden biri olan dosya dolapları , günümüzde bir çok farklı firma ve mağazadan temini yapılabilmektedir. Fakat bir çok farklı firmadan temini yapılan bu ürünler , doğru şekilde üretilmeyince karşımıza ne gibi sorunlar yol açabilmektedir sorusuna ve dosya dolabı alacaklara altın tavsiyeler vereceğimiz bu yazımızda, bu tip çelik ofis dosya ve klasör dolaplarını satın almadan önce , alacaklara önerileri madde madde şekilde sıralanacaktır.

Modern görünümlü sağlam bir metal dosya dolabı bulunması gereken en önemli birinci özellik, çelik dosya dolabının sağlam ve kalın bir saçtan üretilmesidir. Hammaddesi metal dkp sac olan bu dolaplar, kalın bir levhadan üretildiği zaman, daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip olmakla birlikte daha da uzun ömürlü olacaktır. Eğilip, bükülme gibi durumlar genellikle ince ve kalitesiz sac ile üretilen metal dolap modellerinde meydana gelmektedir. Dosya dolabı satın alanların sorması gereken en önemli sual sac kalınlığı olmalıdır. Merdiven altı diye tabir edilen firmalar ise, ince sac ile üretim yapmalarına rağmen ,müşterilere kalın sac ile üretim yaptıklarını iddia etmektedir böylece haksız bir rekabete yol açmaktadır. Bu nedenle yerinde gidip görme imkanınız varsa mutlaka gidip görmeniz, sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Metal klasör dolapları alacaklara en önemli ikinci tavsiye ise , bu tip ürünlerde genellikle yamulma, bükülme gibi sorunlardan sonra, kapıların belli bir süre sonra yamulması ve dolabın kullanılamaz hale gelmesi sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle soyunma dolabı gibi ürünlerde de kullanılan çelik menteşe sisteminin tüm kapılarda kullanılması gerekmektedir. Çünkü çelik menteşeler dolabın kapılarının 180 dereceden fazla açılmasına olanak sağlamaktadır ve yamulma gibi durumlara karşı , pimli diye tabir edilen max 90 derece açılabilen menteşelere göre kapı ömrü kat be kat daha dayanıklı olmaktadır.

Metal dolap satın almadan önce bilinmesi gereken ve sorulması gereken üçüncü kural(tavsiye) ise metal dosya dolabının garanti konusudur. Merdiven altı diye tabir edilen firmalarda garanti konusunda maalesef sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle gidip görebileceğiniz, uzun seneler bu sektörde bulunan Engin metal dolap firması gibi firmalar ile çalışıldığı takdirde garanti konusunda ve sağlamlık konusunda bir sorun yaşanma ihtimaliniz çok çok düşük olacaktır.

Unutulmamalıdır ki çelik ofis dolapları , fabrikaların demirbaş ürünleridir. Ve uzun seneler kullanılması amacıyla satın alınmaktadır. Bu nedenle doğru ürünleri , doğru yerlerden temin etmek için yukarıda sayılan tavsiyeleri dinlemeniz , ofisiniz ve işyeriniz açısından önemli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER