Motorine bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarındaki artış hız kesmeden devam ediyor. Üst üste gelen zam haberlerinin ardından şimdi de motorine bir zam geldi. İşte detaylar.

GÜNDEM 08.06.2022, 16:04
Motorine bir zam daha geldi!

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili zam haberlerinin ardı arkası ne yazık ki kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde 2 TL civarında gelen zam zaten şok etkisi yaratmışken şimdi bir gelişme daha yaşandı. Artan dolar kuru ve enflasyon sebebiyle akaryakıta tekrar zam geldi. Bu sefer motorin zamlandı.

Geçtiğimiz hafta benzin ve motorine, 2 hafta önce de benzin ve LPG’ye gelen zamların ardından şimdi yeni bir zam haberi daha geldi. Global pazarda brent petrolün fiyatının artması ve dövizdeki yükselişler ne yazık ki direkt olarak akaryakıt fiyatlarını olumsuz açıdan etkiliyor.

Motorine bir zam daha geldi!

Sürekli olarak duyduğumuz zam haberlerine ne yazık ki birisi daha eklendi. Bu geceden itibaren geçerli olmak üzere motorinin pompa fiyatı litre başına 1,95 TL daha arttı. Motorin fiyatlarının artmasının ardından fiyatlar şu şekilde değişti:

İstanbul Motorin: 27,89 TL. Ankara Motorin: 28,01 TL. İzmir Motorin, 28,01 TL oldu. Yapılan zamların ardından artık litre fiyatı 30 TL'ye dayandı diyebiliriz. Hal böyle olunca da araç sahiplerini oldukça zorlu bir süreç bekliyor. Zira artan enflasyon hiperenflasyona dönüşüyor. Global anlamda yaşanan maliyet problemleri ve Rusya Ukrayna savaşının da etkisiyle normal fiyatları daha uzun bir süre göremeyebiliriz. Siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi mutlaka belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar (0)