NATO Toplandı, Dünyaya Güçlü Mesaj!

NATO toplantısı Brüksel'de gerçekleştirildi. 1. günün ardından liderler basına açıklamalar yaptı ve ikili görüşmelerde bulundu.

NATO Toplandı, Dünyaya Güçlü Mesaj!

Türkiye Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da üst düzey katılım gerçekleştirdiği NATO Liderler Zirvesi bugün tarihi anlara tanık oldu.

Tüm dünyanın en güçlü birliği olan ve Türkiye'nin ilk üyelerinden birisi olduğu NATO'da ülkelerin savunma durumu ve ekonomik ilişkiler ele alındı.

Her zaman olduğu üzere ABD en fazla ilgiyi gören ülke oldu ve Başkan Donald Trump birçok ülkeyi savunma harcamalarını daha fazla arttırması konusunda uyardı.

NATO zirvesi kapsamında Erdoğan ile Başkan Donald Trump bir süre ''aile fotoğrafı'' verilecek alana kadar beraber yürürken, ABD Başkanı Donald Trump tüm NATO üyelerini sert bir dil ile uyardı.

''Hemen Arttırın''

NATO Liderler Zirvesi kapsamında konuşan Donald Trump, ABD'nin dünyanın en güçlü ekonomisi ve savunma gücü olarak milyarlarca dolarlık savunma harcaması yaptığını ve NATO üyesi ülkelerin savunma harcamalarını daha da fazla arttırmaları uyarısında bulundu. Başkan Donald Trump, Almanya'yı ise Rusya'nın esiri olarak tanımladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER