Peşinatsız Ev Nasıl Alabilirim?

Peşinatsız Ev Nasıl Alabilirim?

Ev sahibi olmak en büyük hayalimizdir. Her birey için ev almak aile kurabilmenin başlıca kararlarındandır. Günümüzde en temel ihtiyaçlarımızı karşılamamız yeterince zor ve bir o kadarda yüksek miktarlarda para gerektiriyor. Yeterince birikimimiz ve gelirimiz yoksa ev almak için bankaların kapılarını arşınlarız.

Çünkü yeterli maddi gücümüz yoksa bankaların verdiği konut kredileri ihtiyacımızı giderebilmemiz için tek seçenek gibi bir şeydir. Bankalar belli koşulları yerine getirdiğimizde bize ev almamız için gerekli parayı tarafımıza verir. Ve bunu belirlenen taksitler ve belirlenen zaman içerisinde geri alır. Konut kredisi vermek için belli koşullardan biride alacağımız evin toplam fiyatının en az %25ini ön ödeme olarak talep eder. Yani 100 bin liralık ev alacaksak 25 bin lirasını peşin olarak vermemizi ister. Ya peşin olarak verecek paramız yoksa ne yapacağız?

Peşinatsız ev almak mümkün mü? Peşinatsız ev nasıl alınır? Peşinatsız ev alma yolları nelerdir? Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalardan kaynaklı konut satışlarında yüksek miktarda düşüş olmuştu. Yapılan evler satılamıyordu. Bu sebeple bazı bankalar Konut kredilerinde istenen peşinatı artık talep etmemeye başladılar. Bu şekilde peşinatsız ev alma yolları açıldı.

Tabi ki bankalar bunu yaparken kendilerini yeterince güvenceye almak isteyeceklerdir. Bu konut kredilerinden yararlanabilmeniz için 2. Bir evinizi ve yeni alacağınız evinizi ipotek altına alıyorlar. Sizin ikinci bir eviniz yoksa bir yakınınızın ya da size kefil olacak üçüncü bir şahsın evini ve yeni alacağınız evi ipotek altına alıyorlar. Bu şartları yerine getirmenizi istiyorlar. Ancak bu şekilde bankalardan konut kredisi alabilirsiniz.

Bu şekilde de peşinatsız ev sahibi olursunuz. Bu kredilerde bankalara göre faiz oranları değişiyor. %0.95 ile %2.54 arasında değişen faizlerle peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Bu konut kredisine başvurmak için banka gittiğinizde şu evrakları yanınızda götürmelisiniz.

. Satın alınacak konutun tapu fotokopisi

. Kimlik belgesi

. Gelir Belgesi ve Maaş Bordrosu

. Size ait güncel tarihli bir fatura

Bankaların konut kredilerinin dışında da peşinatsız ev alabileceğimiz yollar var. Direk müteahhit aracılığı ile senet karşılığında peşinatsız ev alabiliriz. Ev almak çok önemli fakat dikkatli ve kontrollü hareket etmek daha önemlidir. Peşinatsız ev almanın yollarını uzmanlardan edinmek için www.finansevim.com.tr sitesini kontrol etmenizi öneririz.

https://www.finansevim.com.tr/pesinatsiz-ev-alma-firsati/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER