Plajlarda Şoke Eden Görüntüler; Nerede Sosyal Mesafe?

Plajlarda Şoke Eden Görüntüler; Nerede Sosyal Mesafe?

Plajlarda Şoke Eden Görüntüler; Nerede Sosyal Mesafe?

 

HaberTS- Haber Servisi- Dünya korona denen bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kaldı; işin doğrusu 2020 yılında pek çok şeyle mücadele etmek zorunda kalsa da dünyayı en çok yoran olay korona oldu. Korona virüs, Çin ülkesinde ortaya çıktıktan sonra bütün dünyayı sarmaya başladı. Dünya hastalığı Çin’de yok etme şansını baştan ret ederken sonrası da dünya ülkeleri için iyi olmadı. Hastalık tez zamanda bütün dünyayı sararak, resmi olarak 18 milyon kişiye bulaşmayı başardı. İşin korkulanı ise resmi olmayan rakamların bunun en az 6 katı bir seviyede olmasıydı. Türkiye’de gecikmeli olsa da hastalıkla tanışmayı başaran ülkelerden bir tanesi oldu. Ülke olarak hastalıkla çok büyük mücadeleler verdikten sonra, hastalığı yavaşlatmayı başardık ama kendi elimizle de hastalığı yükseltmek için çaba gösteriyoruz.

Bayram sonu rakamlar zirve yapacak

Dünyada hastalık zirve yaptıktan sonra düşer diye bir algı oluştu ama şu da bilinmelidir ki hastalık 2. Dalga gibi bir olaya da başvuruyor. Şu an ülkemiz hastalıkta ikinci dalgayı yaşamak için davetiye göndermiş bekliyor. Malum bugün bayramın 3. Günündeyiz, ülkemiz de her yıl olduğu gibi bayramlarda yine tatil verildi. Bu tatilde insanlar hastalığa rağmen denizleri tercih etti; dünya ve ülke olarak bir virüsle yaşıyoruz ve bu durum kimsenin umurunda değil. Gibi hareketler yapılıyor; üsteli bu izinler devlet tarafından belirleniyor.

Ekonomi sağlığa tercih ediliyor

Ülkemiz de çok büyük çabalar verildi özellikle sağlık bakanımızın verdiği emekleri kimse unutamaz, gözü kan çanağı olmuş halde çok röportaj verdi ama şu an emeklere yazık ediliyor. Ülkemiz turizme açık ve büyük bir turist potansiyeli olan ülkelerden bir tanesidir. Turizm ülke için çok büyük bir geçim kaynağı olmakla birlikte devlet içinde güzel bir gelir anlamına geliyor. Şu an bu kadar hastalık olmasına rağmen plajlar dolu ve önlem mesafe kalmadı; insanlardan bir tanesi hasta olsa günde bin adama bulaşır. Devletimiz ise ekonomide yıpranmaları önlemek için bu duruma mecbur göz yumuyor. Sokakta maskesiz gezen adam ceza yiyor ama plajda dans edenlere sıkıntı yok. Bu işte ülke olarak önlem alınmazsa kurtuluş çok zor gözüküyor. Türkiye hastalık zamanında büyük yara almış olabilir ama bu şekilde giderse yaralar hiç kapanmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER