Savcı Güleda’nın Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet İstedi

Geçtiğimiz ay Isparta’da yaşanan ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Güleda Cankel’in öldürülmesiyle ilgili savcılığın hazırladığı iddianame kabul edildi.

Savcı Güleda’nın Katiline Ağırlaştırılmış Müebbet İstedi

18 Kasım 2019 tarihinde Muğla’dan Isparta’ya giderek eski kız arkadaşı Güleda Cankel ile görüşen ve aralarında tartışma çıktıktan sonra Güleda’yı katleden Zafer Pehlivan isimli zanlıyla ilgili savcılık iddianameyi hazırladıktan sonra Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. İddianameyi inceleyen mahkeme üyeleri iddianameyi kabul etti ve zanlının yargılanma süreci başlamış oldu. Zafer Pehlivan hakkında hazırlanan iddianamede savcı “canavarca hisle veya eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

19 yaşındaki katil zanlısının önümüzdeki günlerde yargılanmasına başlanacak. Savcının talebi doğrultusunda müebbet hapis cezası alması durumunda cezaevinde ailesini dahi çok kısıtlı imkanlarla görebilecek olan Zafer Pehlivan’ın üzerinde çıkan mektubun davanın seyrini değiştirdiği de açıklandı. Mektupta “Beni bu seçeneği seçmeye siz mecbur kıldınız” ve “Şimdi gidiyorum ama tek başıma değil” şeklinde ifadelere yer veren ve bu mektubu olay gününden 2 gün önce yazdığı anlaşılan zanlının cinayeti tasarladığı tahmin ediliyor.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER