Selahattin Demirtaş’ın Sağlık Durumuyla İlgili Önemli Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Edirne Cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın hastalandığı bilgisi kamuoyunun gündemine gelmişti. Konuyla ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı önemli bir açıklama yaptı.

Selahattin Demirtaş’ın Sağlık Durumuyla İlgili Önemli Açıklama

Yapılan açıklamada Selahattin Demirtaş’ın yaşadığı süreçle ilgili bilgi verildi. 26 Kasım 2019 tarihinde sabah 05.30 sularında Selahattin Demirtaş’ın çağrısı üzerine görevlilerin odaya gittiği, Demirtaş’ın rahatsızlandığını beyan etmesi üzerine vakit kaybetmeden sağlık ekibine bilgi verildiği ve yaklaşık 10 dakikalık bir süre içerisinde bölgeye ambulansın geldiği, doktorun kendisini hastaneye sevk edebileceğini belirtmesi üzerine ise Selahattin Demirtaş’ın bu teklifi reddettiği belirtildi.

Aynı gün içerisinde cezaevi doktorunun da Selahattin Demirtaş’ı muayene ettiği ve Trakya Üniversitesi Tıp Hastanesi’ne sevk ettiği belirtilirken, hastaneye gitmeden önce bir çok güvenlik tedbirinin alındığı vurgulandı. Ardından Demirtaş’ın birkaç poliklinikte rutin muayenelerinin yapıldığı ve cezaevine geri döndüğü açıklandı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasında Selahattin Demirtaş’ın bundan sonraki süreçte sağlığıyla ilgili tetkiklerin ve diğer tüm işlemlerin titizlikle takip edildiği de ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER