Simpsonlar ABD’deki Kongre İşgalini Bildi

Her seferinde gelecekteki olayları bilmesiyle ön plana çıkan simpsonlar çizgi filmi bu sefer de ABD’deki kanlı işgali bildi. Efsaneleşmiş çizgi film daha önce

Simpsonlar ABD’deki Kongre İşgalini Bildi

Her seferinde gelecekteki olayları bilmesiyle ön plana çıkan simpsonlar çizgi filmi bu sefer de ABD’deki kanlı işgali bildi. Efsaneleşmiş çizgi film daha önce 27 kez gelecekteki olayları bilerek gündeme oturmuştu. Bu seferde ABD’deki kanlı kongre binasına girişi bilen dizi yine gündeme oturdu.

1989’dan beri televizyon sektöründe olan ve 2007 yılında sinema filmi yapılan simpsonlar çizgi dizisinin hayranları, kongre baskınındaki başkan koltuğunda duran miğferli yarı çıplak adamı ve dizideki miğferli karakteri aynı kareye alarak kongre binası baskınını bildiğine dikkat çekti.

Simpsonların Kehanetleri Bitmiyor

Twitter da “İç savaş 2021” etiketiyle paylaşılan tweetlerde 20 Ocak 2021 Çarşamba günü yani Trump’ın başkanlığı Joe Biden’a devrettiği gün dizideki karakter Hmer Simpson’ın bir evin çatısında elinde makineli tüfekle beklediği an paylaşımları dikkat çekti.

Twittter da paylaşma rekoru kıran bir diğer görsel ise kongre binasına giren yağmacılardan 30’lu yaşlarda bir adamın kürsüyü çaldığı an ile dizideki karakter Homer Sipmson’ın heykel çaldığı an oldu.

Daha Önce de Bilmişti!

Sevilen dizi Simpsonlar daha önce de birçok olayları bilmişti. Korona virüs pandemisini ve kısıtlamaları bilen dizi ayrıca Donald Trump’ın başkan olacağını da bilmişti. Lübnan’da 4 ağustosta meydana gelen patlamayı da bilen simpsonlar çizgi dizisinin gelecekte de birçok olayı daha bileceği ve gündemden düşmeyeceği düşünülüyor.

Bilmeyenler İçin Simpsonlar Çizgi Dizisi

Simpsonlar dizisi Matt Groenin tarafından yaratılan animasyon televizyon komedisidir. Dizi, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie karakterlerinin etrafında dönen olayları anlatır. Bu çizgi dizi Springfield adlı kurgusal şehirde geçer ve Amerikan kültürünü, toplumunu anlatır.

İlk çıktığında bir dakikalık kısa animasyon serisi olarak tasarlanan çizgi dizi simpsonlar daha sonrasında 30 dk’lik kısa skeçler olarak yayınlandı. 2007 yılında sinema filmi çıkan çizgi dizinin Dünya genelinde birçok hayranı mevcut.

25 Primetime Emmy Ödülü, 26 Annie Ödülü ve bir Peabody Ödülü alan dizi son yıllarda yeniden gündem oldu. Ayrıca çizgi dizi 1999 yılında yayımlanan Time dergisinde 20. Yüzyılın en iyi televizyon dizisi olarak adlandırılıyor.

Uzun yıllardan bu yana oynamakta olan ve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan çizgi dizinin zaman zaman dünya üzerinde olan biteni önceden tahmin etmesi ile gündeme geldiği biliniyor. Son zamanlarda da Amerika da olan bitenleri önceden çizgi dizi içerisine yerleştirmesi olan bitenlerin bir kurgu içerisinde olduğu düşüncesini yeniden akıllara getiriyor. Çizgi dizi en son ünlü basketbolcunun helikopter kazasını ve daha önce Amerika seçim sonuçları ile ilgili de enteresan şeyleri önceden bildiği kamuoyu tarafından biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER