Şizofren Kızın Çıkardığı Yangında Anne Kurtarılamadı

Gece geç saatlerde Ankara’da yaşanan olay mahalleliyi ayağa kaldırdı. 04.30 sularında bir apartmandan yükselen dumandan etkilenen vatandaşların itfaiye çağırmasıyla olay büyümeden engellenirken, yangının çıktığı evdeki talihsiz kadın kurtulamadı.

Şizofren Kızın Çıkardığı Yangında Anne Kurtarılamadı

Yapılan incelemelerde yangını şizofren bir kadının çıkardığı anlaşıldı. Özlem Koçer isimli şizofren kadının 2. katta oturdukları evde yangın çıkardığı ve bir anda yangının büyüyerek apartmanı kapladığı, sonrasında vatandaşların çağrısı üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri geldiği belirtildi. Apartmanda diğer dairelerde bulunan vatandaşlarda can kaybı olmadığı açıklanırken, 1’i bebek 10 kişinin evlerinin içine giren dumandan etkilendikleri belirtildi. Yangını çıkaran şizofren hastası Özlem Koçerin 91 yaşındaki annesi Hava Koçer ise evde mahsur kaldı ve kurtarılamadan hayatını kaybetti.

Yangını söndürmek için bölgeye gelen itfaiye erlerinden birkaçının da dumandan etkilenmesi ve ambulansta tedavi görmesi dikkat çekti. Kısa sürede tahliye edilen binadaki yangın söndürülürken binanın terasında çaresiz kalan vatandaşlar da itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangının ne şekilde çıktığı teknik ekip tarafından yapılacak araştırma neticesinde ortaya çıkartılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER