Son Dakika: Meteorolojiden kritik uyarı!

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Ocak 2022 tarihinden itibaren hava sıcaklıklarının yükselişe geçmesiyle karların hızlı erimesine bağlı meydana...

GÜNDEM 04.01.2022, 09:25
Son Dakika: Meteorolojiden kritik uyarı!

Son dakika: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 Ocak 2022 tarihinden itibaren hava sıcaklıklarının yükselişe geçmesiyle karların hızlı erimesine bağlı meydana gelebilecek sel, su taşkını, heyelan ve çığ riskine karşı dikkatli olunması ve önlem alınması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, senenin ilk günlerinde tüm ülkeyi etkileyen yağışlı ve soğuk havanın, yarın Batı Karadeniz'in kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğu tarafında yağış bırakarak yurdu terk edeceği ön görüldü.

5 Ocak Çarşamba itibariyle, ülkenin batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde sıcaklıkların hissedilir derecede artış göstermesi ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üstünde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, artan sıcaklıklarla beraber mevcut kar örtüsünde oluşabilecek hızlı erime nedeniyle sel, su baskını, heyelan ve çığ oluşma riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yorumlar (0)