Sürmene Belediyesi'nden Örnek Hareket

Dünya'yı ve ülkemizi etkisi altına alan covid19 virüsü yüzünden okullar aylardır kapalı çocuklar ise mutsuzdu. Milli Eğitim Bakanlığımızın kararı ile denetimli olarak okullar kısa süre önce eğitim ve öğretime açıldı.

Sürmene Belediyesi'nden Örnek Hareket

öğretime açıldı.

Bununla birlikte tam kapasiteli olmamakla birlikte okul zilleri yeniden çalmaya başlayınca endişeli ailelerimiz evlatlarının okullarda bu illeti kapmamaları için gerekli tüm tedbirleri alarak çocuklarını okullarına yollamaya başladılar. Bu kapsamda Sürmene Belediye başkanı Rahmi Üstün'de kolları sıvayarak çocukları yalnız bırakmadı.

Başkan Üstün okullardaki çocukları mutlu edebilmek adına çalışma arkadaşlarına talimat vererek neşeli figürlü maskeler yaptırarak tüm öğrencilere tek tek hediye etmeye başladı. Bu proje ile okullara korku ile gelen çocukların yüzünde birazda olsa mutluluk oluştu.

Bu kapsamda ilk olarak Sürmene zarha mevkindeki Şehit Muhammet Fatih Safitürk Okulunda çalışmalara başlayan Rahmi Üstün Sürmene Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Revi okul bahçesinde tüm öğrencilere maske setlerini hediye etti.

Sürmene belediye başkanı Rahmi Üstün gazetemize verdiği beyanatta bizim tek amacımız evlatlarımızın sağlıklı ve güvenli şekilde okullarına gitmelerini sağlamak bununla birlikte hemde öğrencilerin gözlerindeki korkuyuda bir nebze azaltmış oluyoruz dedi.

Haber: Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER