Takademi Hayırlı Olsun

Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi 61 Dev proje ile yılın 61. Gününde 61 kurucu üyesi ile bugün genel merkez binasında görkemli bir açılış yaptı.

Takademi Hayırlı Olsun

Hüseyin Ayaz’dan Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarımızı en az çeyrek yüz yıl başarıdan, başarıya taşıyacak devrim niteliğinde dev projenin ilk ayağı olarak Takademi; Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi resmi kuruluşunu gerçekleştiriyor.
Dünya Trabzonlular günü olarak belirlenen, yılın 61. günü "02 Mart 2019" tarihinde saat 18.00 de Takademi Genel Merkezimizde 61 kurucular kurulu üyesiyle birlikte imzalarımızı atarak resmi kuruluşumuzu gerçekleştiriyoruz.
Kurucular kurulu olarak almış olduğumuz temenni karar doğrultusunda kurucu Başkanlığa Prof Dr. Necmi Kurt hocamızı önereceğiz.Kabul etmesi durumunda oluşacak kurucu yönetim kurulu üyeleri olarak çalışmalarımıza hep birlikte resmi olarak devam edeceğiz.

TAKADEMİ 61 DEV PROJE İLE SAHADA
Takademi; Trabzonlu Sivil Toplum Kuruluşlarımızın çeyrek yüzyıllık deneyimlerin ürünüdür. 
Takademi; Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi Trabzon STK’da çeyrek yüzyıl hizmet etmiş deneyimli kişilerce bir yıllık istişareler sonucu kuruluyor.
Hedef; 2024 yılına kadar Ülke genelinde ve Avrupa da 61 İlde 461 Trabzon adını taşıyan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birliktelikle el ele vererek 61 dev projeyi hayata geçirecektir.
Ülke genelinde ve Avrupa da 61 İlde 461 Trabzon misyonu taşıyan STK’yla birliktelikle kendisinden uzun yıllar bahsettirecek Trabzon tanınırlılığını çok daha yukarılara taşıyacak ülke genelindeki illerde ve Avrupa da 61 tarih kültür ekonomi sosyal amaçlı projeyi uygulamaya koyacaktır.
Hüseyin Ayaz; Trabzonlu STK’nın, dolaysıyla tüm Trabzon camiasının bir araya gelmesi ve Trabzon’un dertleriyle dertlenen herkesin bu proje destek vermesi ve sahip çıkması için birlikteliğe davet ediyor.
Trabzonlu STK’nda uzun yıllar deneyimi olan hemşerilerimizle çok geniş bir kadro oluşturarak bir yıldan beri kafa kafaya vererek camiamıza daha çok nasıl faydalı olabiliriz diye istişareler neticesinde Takademi’nin kuruluşu gerçekleşiyor.

TAKADEMİ KİTAPÇIĞI VE ÇALIŞMA PROGRAMI 
Takademi’nin özgörev-misyon, öngörü-vizyon çalışma programı en küçük ayrıntısına kadar tanıtan 100 sayfa üzeri kitapçığın hazırlıkları tamamlandı baskı aşamasına gelindi.En kısa zamanda camiamızla paylaşmayı arzuluyoruz.
2018 yılı Kasım ayında Bursa’dan başladığımız Trabzon STK ziyaretleriyle 2024 yılına kadar ülke genelinde Avrupa’da Ziyaret edilmeyen Sivil Toplum Kuruluşlarımız kalmayacak.

Takademi; Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Akademisi Kurucular Kurulu üyelerinden oluşan heyetlerle 2018 yıl Kasım ayında Bursa’dan başlattığımız Trabzon STK ziyaretleri Yalova İzmit İstanbul Adapazarı Düzce Trabzon Antalya da gerçekleştirilerek yıl sonuna kadar Manisa İzmir Antalya Mersin Adana Kahramanmaraş istikametinde devam ederek 2024 yılı sonuna kadar ülke genelinde e Avrupa’da tüm Trabzonlu STK ayrı ayrı ziyaretleri tamamlanmış olacak. Toplamda ülke genelinde ve Avrupa da 61 ilde 461 STK ziyaretler tamamlanarak Takademi’nin Ana statüsü, öz görevi-misyonu, öngörüsü-vizyonu anlatılarak onlara da kurumların fiziki durumların mülk maliklik durumu üye sayısı faaliyetleri ileriye dönük projeleri STK üst kurumlarından beklentileri hakkında bilgiler alınarak karşılıklı iletişim bilgileri güncelleştiriliyor.

TAKADEMİ ÇATISI ALTINDA BİRLEŞİYORUZ
TAKADEMİNIN hazırlanma aşamasında olan Bilgisayar yazılım Programı aracılığıyla STK birbirlerine yakınlaşacak.Programla Faaliyette olan Trabzon İl, İlçe, Mahalle, Dernek, Vakıf, Cemiyet, Meslek Gurubu, Federasyon ve kurulma aşamasında olan Konfederasyonları birbirlerinin hareketliliğini anında görecek birbirleriyle irtibatlarını sağlayarak daha da yakınlaşacak, etkinliklerin çakışmasının da önüne geçilecek tüm STK birlikte çok daha güçlü ses getirecek projeler üretip uygulamaya koyarak Trabzon'un tanırlılığını ve Vizyonun çok daha yukarılara taşıyacak.

TAKADEMİ Türkiye De Bir İlk’e İmza Atarak Model Olacak Ve Avrupa’ya Da Taşacak
Takademi’nin Trabzon Sivil Toplum Kuruluşlarımızın en az çeyrek yüzyıl yükünü hafifleterek çok daha aktif duruma getirerek proje olduğunu bu projenin 2021 yoluna kadar Trabzon Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyon ayağını da tamamlanarak Karadeniz Bölgesindeki STK’ na daha sonra 2024 yılında ise Türkiye STK’ na uygulayarak biz kurucular kuruluş aşamalarından sonra görevlerimizi ehli değerlerimize teslim ederek bu modeli Avrupa ya uygulamaya çalışacağız.

Ömer Karakaş / HaberTS İstanbul Sorumlusu 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER