Tasarruf nedir?

Tasarruf nedir?

Temel olarak tasarruf ediyoruz, çünkü geleceği tahmin edemiyoruz. Para tasarrufu, finansal olarak güvende olmanıza yardımcı olabilir ve acil bir durumda güvenlik ağı sağlayabilir. Tasarruf etmenin başlıca faydaları nelerdir? Tasarruf nedir? gelirinizin giderler çıktıktan sonra artırarak birikim yaptığınız ekonomik güvencenizdir. Neden tasarruf yapılır?

 • Acil durumlar için güvencedir; Bu, istediğiniz kadar çok şey olabilir: eviniz için yeni bir çatı, cepten yapılan tıbbi harcamalar veya ani gelir kaybı. İhtiyaçlarınızı karşılamak için borca girmekten kaçınmak için bu acil durumlar için ayrılan paraya ihtiyacınız olacak.
 • Emeklilik;Bir gün emekli olmayı düşünüyorsanız, işten artık alamayacağınız gelirin yerini alabilmek için muhtemelen tasarruflara ve / veya yatırımlara ihtiyacınız olacaktır.
 • Ortalama Yaşam Beklentisi; Tıpta ve halk sağlığında daha fazla ilerlemeyle, insanlar artık daha uzun yaşıyor ve geçebilmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyuyorlar.
 • Sosyal Güvenliğin Uçuculuğu; Sosyal Güvenlik hiçbir zaman birincil gelir kaynağı olarak düşünülmedi ve gelirin bir eki olarak görülmelidir.
 • Eğitim; Özel ve halk eğitiminin maliyeti her yıl artmaktadır ve bu talepleri karşılamak zorlaşmaktadır.

Neden tasarruf yapılır? Tasarruf ve / veya yatırımlarda para harcanmadan, kendinizi de diğer risklere açarsınız. Örneğin, acil diş bakımı için yeterli paraya sahip olmamanız, tasarruflarınızın aksi takdirde kapsanabilecekleri bir kredi almaya zorlayabilir. Tasarrufvakti.com adresini ziyaret edin ve paranızın cebinizde kalacağının detaylarını öğrenin.

Bir tasarruf planı geliştirirken kendinize şu soruları sorun: Tasarruf nedir? Neden tasarruf yapılır? Nasıl tasarruf yapılır?

 1. Azaltabileceğiniz veya ortadan kaldırabileceğiniz değişken harcamalar var mı?
 2. Para harcadığınız ve tasarruf için başvurabileceğiniz herhangi bir şey var mı?

Para tasarrufu için ipuçları:

 • Bir kumbara kullanın ve içeriği dolduğunda bankaya yatırın.
 • Verimliliği deneyin - Marka ürünlerinden daha ucuza satın alın ve paradan tasarruf edin.
 • Bir alışkanlıktan kurtulun - Haftada bir kez daha pahalı yatırım yaptığınız bir şeyi yapmayı deneyin ve bu parayı tasarruflarınıza uygulayın.
 • Öğle yemeğinden tasarruf edin - Forbes Magazine tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Amerikalılar ortalama olarak öğle yemeğine çıkarken yılda 1000 dolar harcamaktadır.Öğlen yemeğinizi işe getirin ve bu 1000 doları kendinize yatırın.
 • “Her hafta  hiçbir şey almayın”.
 • Herhangi bir şey satın almadan önce ana kalemlerin maliyetlerini karşılaştırın - Büyük bir satın alım yapmadan önce dikkatli olun.
 • İndirim kuponları kullanın - Kuponlar, yaşam giderlerini azaltmak için harika bir yoldur.

https://www.tasarrufvakti.com/tasarruf-nedir-tasarruf-nasil-yapilir/

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru Bektaşoğlu
Ebru Bektaşoğlu - 2 yıl Önce

Merhabalar,

Tasarruf etmekle ilgili ipuçlarından oluşan yazınız için size çok teşekkür ederim. Kendime katkı sağladığım bir yazı oldu. Tasarruf etmemizin önünde pek çok engel var. Bunlardan bana göre birincisi; ihtiyaçlarımıza göre değil de isteklerimize göre alışveriş yapmak. İstek alışverişleri yüzünden hem gardıroplar hem de yaşam alanları dolup taşıyor. İşlevi olmayan eşyalardan kendimize ne yer bulabiliyoruz ne de zaman ayırabiliyoruz. Çünkü kimi zaman kullanmadığımız eşyaların bakımını yapmak zorunda kalıyoruz. Tasarruf etmenin önündeki engelleri anlattığım blog yazımı izninizle sizinle de paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/tasarruf-etmemizi-neler-zorlastirir Yazılarınızın devamının gelmesini temenni ederim.

Keyifli okumalar dilerim.

http://www.ebrubektasoglu.com/

SIRADAKİ HABER