Türk düşmanı mahkemeye çıktı

Yeni Zelanda’da 2 camiye saldıran ve 49 Müslüman’ı katleden Brenton Harrison Tarrant, mahkemeye çıkarıldı.

Türk düşmanı mahkemeye çıktı

28 yaşındaki zanlı mahkeme sırasında bile “beyaz üstünlüğünü” anlatan bir Nazi işareti yaptı. Tarrant, 5 Nisan’a kadar gözaltında tutulacak. 

Avustralyalı cami katliamcısı Brenton Harrison Tarrant günün ilk saatlerinde mahkemeye çıkarıldı. Cinayetle suçlanan Tarrant kefalet başvurusunda bulunmadı. Tarrant, 49 kişinin ölümüne ve 48 kişinin yaralanmasına neden olan cami saldırılarının baş sorumlusu olarak yargılanacak. Tarrant mahkemeye mahkum kıyafetleri ve el ile ayakları prangalanmış şekilde çıkarıldı. Tarrant, dalgıçların “her şey yolunda” anlamında olan ancak Naziler arasında “tamam” anlamına gelen bir işaret yaptı. Sanığın eli ile yaptığı işaretin beyaz ırkın üstünlüğünü simgeleyen "White Power" yani, beyaz güç hareketi olduğu iddia ediliyor. 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Sultan Mehmet
Fatih Sultan Mehmet - 5 ay Önce

O Türk düşmanı Fetullah ı seven halk değil! Bir kıçı kırık top oyunu yüzünden onun arkasından giden TS lular değil bu adam Türk düşmanı! Ne güzel dünya bu ülkenin Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve faziletiyle donatılmış Atatürkçü (KEMALİST) adamların gözü üzerinizde sizi hiç unutmayacağız, aman dilemeyeceğiz

SIRADAKİ HABER